sırrı süreyya önder - youreads 1. sinemacı, yazar, oyuncu, siyasetçi, milletvekili kişi. adıyamanlı sefa düşkünü sırrı olarakta bilinir
 2. posta guvercinini baris guvercini diye iteliyorlar bizim romantiklere.
 3. !---- spoiler ----!

  bırakın hele gelsin gel hele gel

  !---- spoiler ----!
 4. az önce televizyona çıkıp 'bize verilen emanet oyların farkındayız, sahip çıkacağız' diyen romantik adam. keşke siyaset de kendisi kadar romantik ve sevimli olsaydı.
  doris
 5. seçim sonuçlarıyla ilgili hdp'den ilk açıklama kendisinden gelmiştir: "bu sonuçlar hoyratlığa karşı demokrasinin, zulme karşı özgürlüğün, şımarıklığa karşı tevazunun, savaşa karşı barışın zaferidir. bütün türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun."
 6. seçim sonrası yaptığı konuşma sempatik, tevazu ve akıl dolu bir konuşmadır. umarım çizgilerini bozmazlar, chp'den ödünç gelen oyların farkındalar çünkü.
 7. adam emanet oylardan bahsederek herşeyin ne ladar farkında olduklarını gösterdi zaten bu seçimin mutlak galibi hdp zaten...

  sizler meclise bizler yeni türkiye ye :))
 8. bu kez de hdp ankara milletvekili olarak karşımızda. "artık seçilmesem de sinema yapsam" diyordu. gönlünden geçen olmadı, bir dönem daha mecliste. sinemacı ssö'i de politikacı ssö kadar seviyorum ama filmlerini özledim doğrusu.
 9. az önce nevruz konuşmasını dinlediğim, bir haftada her şeyin çözülebileceğini söyleyecek kadar romantik, hiç bir şeyin çözülmeyeceğinden emin olacak kadar gerçekçi, yaşam mücadelesinin kendisini siyasete itmesinden dolayı rahatsız olan ve sinemaya geri dönmesi çok zor olan hdp milletvekili...
 10. meclisteki açık ara en donanımlı vekildir. pkk'yi, apo'yu sosyolojik gerçeklik olarak kabul etmeyen kişi barışa katkı sağlayamaz. bu konuda bilimsellik meselesi türkiye'nin artık çok uzaklaştığı bir nokta olduğundan ssö'den de uzaklaşılacaktır. elini taşın altına sokmayan yorgun demokratlar kendisini eleştirmeyi çok sever, gerici "demokrat"larsa kendisinden nefret eder.