stumbleupon - youreads 1. bir internet sitesi, hesap oluşturduktan sonra çeşitli ilgi alanları belirtiyorsunuz. (mitoloji, sualtı biyolojisi ya da israil gibi çeşilti alanlarda ilgi alanları seçebilirsiniz.) ekranın üst-orta kısmında oluşan "stumble" butonuna her bastığınızda size seçtiğiniz ilgi alanları ile ilgili seçkin (yine kullanıcılar tarafından paylaşılıp belirli konularda etiketlenmiş) internet içerikleri sunuyor. bu içerik bir internet sayfası, bir youtube videosu, ya da bir vikipedi maddesi olabilir. karşınıza çıkan içerikleri beğenip beğenmemenize göre her stumble edişinizde site size daha işinize yarayacak içerikler sunmaya çalışıyor. kısaca kısa bir zaman içerisinde istediğiniz bir konuda entellektüel bilgi bombardımanına tutuluyorsunuz.

  "azizim, güzel düşünmüşsün ama yorulurum ben öyle sürekli bilgi almaktan bir şeyler öğrenmekten falan" diyenler için ilgi alanları arasında "online oyunlar" gibi keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak seçeneklerde var.

  "bunlar da tabii güzel şeyler ama ben daha şöyle kökten-uca canlandıran, daha bütüncül bilgiler istiyorum." diyenleri ise edx başlığına yönlendirelim. (bu ikinci notun sebebi başlığı sabah erken saatte açmıştım kaçıran ve yeniden izlemek isteyen olabilir diyedir. hep beraber biraz daha zeki olalım istiyorum. böyle şeylerin her birinde nerden baksan 3-5 puan iq var. böyle böyle zeki oluyor insanlar kaçırmamak lazım. ülkenin iq ortalaması 85'miş çok üzülüyorum ben böyle şeylere.)
 2. iki aylık bir bağımlılık süreci sonrasında, kendinizi ilah gibi hissetmenize sebep olabilir çünkü deliler gibi arasanız da o hiç bulamayacağınız şeyleri önünüze serer, kimsenin bilmediğini düşündüğünüz şeyler olabilme ihtimali oldukça yüksek olan ilgilisi olduğunuz ne var ise. ne zaman ki bu yoğun çöp bilgi havuzundan çıkmak isterseniz, bir 'stumble'lamanız şiddetle tavsiye edilir. misal az evvel .
 3. benim için tartışmasız internetin en iyi sitesi. özellikle kendini geliştirmek isteyenler için bulunmaz bir nimet. ve hatta her gün kullanılması gereken bir site. her gün en az yarım saat face takılıyorsunuzdur illaki. bi yarım saat de bu siteye ayırın pişman olmazsınız.
 4. yaklaşık 1 yıldır kullanıcısı olduğum internet sitesi. aslında kimseye bahsetmek istemedim çünkü çok özel olduğunu düşünmüştüm. şimdi yavaş yavaş türk kullanıcıları da üye olmaya başladı. neyse diyelim, nasıl olsa daha çok insan girerse daha güzel şeyler paylaşılır. umarım kalitesi hiç düşmez.

  edit: mobil uygulaması da vardır fakat mobilde "stumble"ladığınızda bazı sitelere giremeyebiliyor. bilgisayardan girerseniz daha iyi olur.
 5. ilgi alanlarınıza göre size web içeriği ve sitesi sunan şahane uygulama.

  eklentisi tüm web tarayıcılarında ekli, boşlukta kaldığım an tıklıyorum, özellikle özgün fotoğraf ve grafik çalışmalarına ulaşmak için bire bir.
 6. firefox ile bir türlü kullanamadığım site. yüklenip duruyor ama giriş yapamıyorum. daha önce yaşamış ve çözmüş olan varsa lütfen mesaj kutumu yaksın. teşekkürler.
 7. severek kullandığım sitedir. procrastination denilen zaman öldürme bahanelerini, internet denizindeki seçebileceğiniz en kaliteli dalgalarla en azından faydalı bir sörfe dönüştüren bir hizmettir.