sümük-ü şerif - youreads 1. muhammedin şerefli sümüğü. dönemin müslümanları (sahabe) muhammed sümkürünce onu alır ellerine yüzlerine elbiselerine sürermiş. öyle ki izdiham yaşanırmış bu sümüğe sürünmek için. kaynak

  (bkz: gerçek islam)
 2. saçmalıktır, doğru olduğuna inanmıyorum.
  fakat şu her fırsatta dine saldıran insanlar da beni aşırı rahatsız ediyor. inanmak zorunda değilsiniz, inanmamak en doğal hakkınız. hiç kimsenin size bu konuda tek laf etmeye hakkı yok.
  ama yukarıda linkini verdiğiniz videodaki adam zaten 'gerçek islam bu değil' diyen müslümanların kabullenmediği bir adam. adamlar din adı altında yapılan tüm bu iğrençliklere saçmalıklara karşı çıkıyor, bizden değildir diyorlar zaten. yıllardır 'benim dinimde böyle bir şey yok, bu saçmalıklara bakarak bana ve dinime ön yargı besleme' diyor bu insanlar size, çok insanca bir şey istiyor sadece beni ve inandıklarımı bu insanlara bakarak yargılama diyor. siz hala çıkmış bu saçmalıklara bakarak, 'gerçek islam', 'gerçek islam bu değil' vb. yazarak düşmanca ve saygısızca davranmaya devam ediyorsunuz.
  açıkçası; düşünce yapısı olarak bu bağnaz tutucu aşırı mıhafazakar kesimle her fırsatta din şöyle saçma böyle saçma bu salaklıklara mı inanıyorsunuz minvalinde demeçler veren insanların bir farkı olduğunu düşünmüyorum. iki kesim de saygısız, iki kesim de sabit fikirli, iki kesim de kibirli.
  dipnot: din konusunda hala net bir fikrim yok bazı günler tanrı fikri çok olasılıksız ve mantıksız geliyor, bazı günler ise gerçekten tüm kalbimle inandığımı hissediyorum. hayatımda bir kere bile namaz kılmışlığım bile yok, nasıl kılınacağını da bilmiyorum. yani burada size islamı savunmaya falan çalışmıyorum tek amacım ön yargılarınızın yanlışlığının farkına varmanızı sağlamak.
 3. sidiki-i şerif ve mis gibi koktuğu iddia edilen kaka-i şerif versiyonu da bulunan olay.

  https://www.youtube.com/watch?v=0J3cLy86Ors

  sidikler, sümükler falan derken bu dincilerde olanları artık aklım almıyor. şimdi kabataş'ta üstleri çıplak deri eldivenli kişiler üzerime işedi yalanı nasıl türetilebildi daha net anlıyorum. bu dincilerdeki sapkınlık kimsede yok.
 4. Cübbeli Bey'in ve onun gibilerin kutsiyyet algısının ne kadar iğrenç olduğunu gösteren "şey".Halbuki peygamberin ve İslâmın kutsiyyet algısı çok farklıdır.
  Günün 5 vaktinde yapılan namaz ibadeti için abdest almayi farz koşan bir dindir islam. AbdestIn emredilmesinin sebebi temizlik anlayışını yerleştirmektir . Böyle bir emri ilk alan nesil böyle bir şeyi yapmaz. Kaldı ki Muhammed Peygamberin böyle bir şeye müsaade etmesi düşünülemez. Ama Allah'a bile iftira atmadan çekinmeyen bu gibilerin Peygambere ve sahabeye de iftira atması gayet normaldir tabi.
  Gelelim Buhari meselesine. Kur'an ile Buhari aynı değildir olamaz ! Kur'an Allah kelamıdır. Peygambere nasıl ve hangi ölçüde sevgi göstereceğini ,ona nasıl uyacagini öğreneceğin en sağlam kaynak Kur'andır. Buhârî peygamberin vefatından birkaç yüz yıl sonra yazılmıştır ve ne yazık ki Peygamberi Yücelttiğini sanan bazı insanlar da sümük, sidik ,kan .. mevzularına girerek aslında farkında olmadan ( veya Bilerek) ona büyük kötülük etmişlerdir. Sizden ricam İslam'ı ana kaynağından öğrenin. Kullanma kılavuzunu okumadan feryat figan etmeyin " bozuk bu makine " diye. Bir de bi kontrol edin başka makinenin kullanma kılavuzunda yazanlar yüzünden makineye haksızlık etmeyin.
 5. stresli geçen günün ardından belediye otobüsü içinde neredeyse kahkaha attıracak hale getiren başlıktır.
 6. içeriği okudukça midem kalktı. inancı sorgulatan hede.
 7. yine yeni yeniden. gerçek islam bu değilciler geldi mi acaba? "inanmak zorunda değilsiniz" diyen ama inanmayan görse kör satırla kafamızı kesecekler yoksa bir şey istiyorum.

  bakın açık açık, üstüne basa basa söylüyorum gerçek islamı bulan bir haber versin artık.

  1400 yıllık, "tüm insanlığa gönderilen", "tüm zamanlara hükmeden", "değiştirilmemiş", "mükemmel", "alemlere rahmet" vs vs zırvalarıyla beyni yıkananlara söylüyorum. bu islam denen düşüncenin, bilmem kaç milyar inananından biri bana gerçek islamı bir söylesin artık.

  1400 yıldır orucu neyin bozduğunu anlayamayan canlı organizmalara, pedofili, kadın hakları falan anlatmaya çalışıyoruz.

  son olarak kutsal vazifemizi de yapalım.

  1400 yıldır anlamayanlar için oruç. gün doğumundan, gün batımına yemeyeceksin, içmeyeceksin, sevişmeyeceksin. bu kadar!!!

  basit bir örnekle anlatmak gerekirse; gün doğumu ve batımı arasında götüne acur sokarsan orucun bozulur. bunu diyanete sormana gerek yok.