1. türkiye büyük millet meclisi kısaltması.
  23 nisan 1920 tarihinde kurulmuş, anayasanın verdiği yetki ile (bkz: yasama) görevini yapan (bkz: türkiye cumhuriyeti) devlet organıdır.
 2. içindekilerle beraber yıkılıp yerine daha doğru işleyen bir meclis yapılması gereken yapı.

  milletvekilleri güya milletin vekilleri. millet onları oraya çıkarıyor, onlar da onları oraya çıkaran milletin tabiri caizse sülalesinin götünden kan alıyor. chp-akp-mhp-hdp hepsi aynı bok. milletvekillerinin ya dokunulmazlığı kaldırılıp tüm hukuki alanlarda normal vatandaşla eşit hale gelinmesi sağlanmalı ya da max 2000 tl maaş verilmeli.

  ya adalet yerini bulacak ya da devletin mali açıdan sırtından güzel bir yük kalkacak.

  bu arada yalnızca maaş düşmemeli. o seçenekte, bunların bindiği arabaların benzinini kendileri koyması gereken, oturdukları evin vergisini vermesi gereken maddeler de olmalı.
 3. Kısa bir zaman öncesine kadar apolitiktim. Öyle olmayı da seviyordum. Kim ne halt ederse etsindi benim için. Sonra noldu bilmiyorum kendimi sınırları belli olmayan ama yine de olayları yorumlayan bir tarafta buldum. Ve şimdi tekrar söylüyorum keşke apolitik kalsaymışım.

  Sebebi de şu haber:

  Biri oscar wilde'tan alıntı yapmak istiyorum diyor.
  Diğerleri;
  "O kim ya" diyor.

  Sen memlekete çok yabancılaşmışsın bizden örnek ver diyor.
  Necip fazıl'dan örnek ver diyor mesela. Bakın necip fazıl'ı da biliyor. (acaba neden)

  Sonra biri çıkıp diyor ki;
  "Oscar ödüllerinden bahset."

  Ve bu adamlar senin benim hepimizin tabi olacağı, ülkenin refahının belki de en temel unsuru olacak anayasa hakkında karar veriyor.

  Ve ben o apolitik günlerimi çok özlüyorum sözlük.

  düzenleme:imla
 4. dün kuşkusuz en çok zararı gören yerlerden biri oldu, onarılsa da hafızalardan silinmez. alınan yaranın açıklanabilir olduğunu düşünmüyorum ben. bunun yanı sıra bugün 4 parti başkanı olağanüstü özel oturumda ortak açıklama yaptılar. her biri aynı düşünce de idi ilk kez! kendi kaba etlerini korudular gibi bir tablo çıktı ortaya. ben oradakilerin demokrasi düşüncesiyle sözde dayanışma içinde olduklarını düşünmüyorum. bu olaylarda görüldü ki her birinin ortak menfaatleri tüm yaşanmışlıkların üzerinde. kimse sormadı; sorgulamadı... emir açık.
 5. hak etmedigi bombalara maruz kalan, milletin meclisi.
 6. türkiye büyük millet mafyasi