the last of us - youreads 1. bu kadar uzun senaryo ile bir an olsun sıkmayan, bir o kadar daha olsa oynatabilecek oyun. detayları ile beni benden almıştır. ana karakterlerin yanısıra yardımcı karakterlerinde hikayeleri de oldukça güçlü. hatta geçilen mekanlarda ölmüş kişilerin üzerinden çıkan mektup, not vs. bile apayrı bir tat veriyor senaryo açısından.

  oynanış tamamen yokluk üzerine kurulmuş, tetiğe basmak için iki kez düşünüyor insan. bu olay resident evil serilerindeki oynanışa benzese de, daha zenginleştirilmiş bir halde. (ateş etmek yerine yapabileceğiniz şeyler)

  oyun uzun bir süre zarfını anlatması açısından farklı atmosferlerde akıyor. geçen her mevsim, aynı serinin farklı oyununu oynuyormuş hissi veriyor.

  zombilere karşı ilerlememize rağmen, zombi oyunu kategorisinden cok uzak. hangi zombi oyununda böyle bir sahne var, diye linkimi verip bitiriyorum.

  (bkz: https://youtu.be/pMjdl_uYXgE)
 2. Naughty Dog tarafından geliştirilen, Aksiyon-macera-hayatta kalma-korku oyunudur.Senaryosu ile kendine bağlayan, Yardımcı karakter ile duygusal bağ kurduran sayılı oyunlardandır. Kıyamet sonrası dünyayı iliklerine kadar hissettirmekte ve her an merak içinde akıp gitmektedir. Ayrıca PS4 için çıkmış Remastered sürümünde Ek DLC de bulunmaktadır.

  Müzikleri ise ayrı bir başlığın konusu bence çünkü oynadığım oyunlar arasında müziği en fazla saran oyun olmuştur. Burdan bu güzel müzikler için Gustavo Santaolalla'ya selam ederim.
  Last of us Main Theme Music
 3. 2.si gelen oyun. (bkz: yaşasın)

  ellie'yi daha büyümüş, joel'i daha yaşlanmış ama aynı karizmatik sesiyle görmek mümkün. fragmanından yola çıktığımız zaman bir intikam hikayesi gibi bir şey olacak, belli. ellie artık büyüdüğü için, o yaştaki bireylerin yüksek duygusal bunalımıyla bir intikam derdine düşmüş gibi. herkes, evin içindeki kişileri ellie'nin öldürdüğünü düşünüyor, ama belki de ellie o insanların intikamını almak istiyordur. olamaz mı?

  bununla birlikte, fragmanın girişindeki ağacı saatlerce göstermelerinin de bir sebebi var. hayvan gibi bir pence izi gibi bir şey var. oturup hayvanları dövmeyeceğimize göre, yeni çeşit zombi (evet enfekte olmuşlara zombi diyorum) demek mümkün müdür? bence mümkün. yeni bir karakter geliyor sanırım. hikayede ne anlatacağı çok mühim. umarım bu sefer tedaviyile alakalı daha belirgin bir iş yapabilirler.

  bununla birlikte last of us ile alakalı özet içeren bir yazı paylaştım. şuraya da iliştiriyorum okumak isteyenler faydalansın: last of us