the red pill - cassie jay - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.25)
the red pill - cassie jay
the red pill chronicles filmmaker cassie jaye's journey following the mysterious and polarizing men's rights movement. the red pill explores today's gender war and asks the question "what is the future of gender equality?"
 1. çok güzel bir belgesel. cidden çok güzel ve aydınlatıcı.

  filmin ve bu düşüncenin kırmızı hap adını almasının bi sebebi var, yüzleşemeyecekler olacaktır. bu gerçeklerle yüzleşenlerle yola devam...
 2. abd'li feminist bir genç kadının, erkek hakları gruplarıyla ilgili muhtemelen ''lan şu gericilerin, nefret gurublarının, wackoların, çomarların fikirlerine de başvurayım. arkaik bir şeymiş gibi inceleyip teşhis koyayım. belgesel çekeyim'' derken olayların beklenilenden biraz farklı geliştiği bi belgeseldir.

  erkek gruplarının yam yam falan olmadığı ortaya çıkar ki bir de adamlar istatistikleri önüne koyunca bazı şeyler sarsılır tabi. (yıkılır diyemeyiz belki. ama baya sarsılır yani. en azından kuzey amerikan toplumu açısından) edit: batı avrupa toplumu açısından da ki ben buna doğu avrupayı da gözü kapalı katabilirim.

  türkiye versiyonu şart.

  edit: öyle anti feminist bi belgesel olduğunu da düşünmüyorum bu arada. post-feminist olabilir belki. post-marksist, post-moderndeki post gibi.