• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.33)
the sisters brothers - jacques audiard
patrick dewitt’in aynı isimli romanından uyarlanan filmde, birbirine bağlı iki kardeşin hikayesi anlatılıyor. şöhretli tetikçiler eli ve caharli’nin yeni bir görevi vardır. herman kermitt isimli bir altın avcısı, patronlarının altınını çalmıştır ve kardeşler onu öldürmekle görevlendirilir. fakat bu iş kardeşlerin sandığı kadar kolay olmayacaktır. jacques audiard’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda john c. reilly, joaquin phoenix, jake gyllenhaal gibi isimler yer alıyor.


  1. 2018 filmleri içerisinde en beğendiklerimden biri. her ne kadar konusuna bakınca klasik bir altına hücum westerni izleyeceğimizi zannetsek de, film bol katmanlı ve türün klasik öğelerinin yanında bir çok yeniliği de içinde barındırıyor. klasik westernlerin olmazsa olmazı silahlı sahnelerin yanında kaliteli dramatik alt yapı, kara komedi barındıran sahneler ve altına hücumun dört başı mamur anlatımı ile film hem çıtayı yükseltmiş hem de türün dışına bir yere evrilmiş. yer yer of mice and men tadı, yer yer tarantino havası kimi zaman da nbc filmlerinde görebileceğimiz derinlikte diyaloglar bulmak mümkün. patrick dewitt'in aynı adlı romanından uyarlanmış, kitabı filminden iyidir şiarından hareketle, kitabı da okuma listemde ilk sıralara aldım.

    yönetmenine venedik film festivalinde en iyi yönetmen ödülü kazandırmış bu filmi kesinlikle tavsiye edebilirim.
    mesut
  2. iyi bir final sahnesine sahip 2018 yapımı film. filmi izleyeli iki gün oldu, içime yayılan sıcaklığı o son sahne aklıma geldikçe tekrar hissediyorum. final sahnesi önemli; nitekim venedik'te ayakta alkış almasında etkisi büyüktür. hem başrol hem yardımcı rollerde oyunculuklar çok iyi. temponun düştüğü anlarda biraz uzun gelebilir bazılarına ama o son sahne için sabretmeye değer.