touched with fire - paul dalio - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.00)
touched with fire - paul dalio
rehabilitasyon için gittikleri sağlık kurumunda tanışan iki bipolar hastası birbirine aşık olur. bu aşk, içinde bulundukları vaziyetin tüm hoşluğunu ve kaotik yanlarını gözler önüne serecektir.
  1. bipolar bozukluk ile ilgili epeyce film izlemiş hatta okumuş etmiş biri olarak söyleyebilirim ki bu film de diğerlerinden çok farklı bir şey söylemeyi başaramış. hatta anlatısında bir şeylerin yanlış olduğu hissi uyandırdı bende. bu yüzden filmin yönetmeni ve senaristi olan paul dalio'nun da bipolar olmasına şaşırdım ki oysa film onun kendi yaşam öyküsünden ilham alınarak çekilmiş.

    film, varolan durumu fazlaca dramatize ediyor ve bir noktadan sonra "eğer bipolar bozukluk tanısı aldıysanız ilaçlarınızı mutlaka ama mutlaka kullanın." diyen bir kamu spotuna dönüşüyor gibi geldi bana biraz. karakterler pek boyutlandırılamamış, "bipolar kişi" olarak kalmışlar. verilen mesajlar karışık ve karmaşık.

    tüm bunlara rağmen seyir keyfi fena değil, süresi ideal, oyunculuklar ortalamanın üzerinde. bipolar bozukluk ile alakalı daha dişe dokunur bir şeyler isteyenlere durulmayan bir kafa'yı tavsiye ederim.