1. soğuk algınlığı ve gribe iyi gelen lezzetli ilaç
 2. kışın geldiğini müjdeleyen sıcak su ile karıştırılıp içilen bir tür ilaç.
 3. şeker hastalığınız ya da şeker hastalığı şüpheniz varsa kullanmamanız gereken ilaç. bir tanesinde yedi küp şekere eş şeker bulunuyor ve üzerinde bununla ilgili bir uyarı da bulunmuyor. günde üç kez kullandığı takdirde hastanın hiperglisemiye girme ihtimali oldukça yüksek oluyor.

  maalesef biz bunu deneyimleyerek öğrenmek zorunda kaldık ama neyse ki ucuz atlatıldı. yakınlarınızda şeker hastası olanlar varsa mutlaka uyarın.
 4. kışın sudan sonra en çok içtiğim ilaç. ilaçsa eğer en çok kullandığım ilaç içerisinde ilk sıradadır
  ryu
 5. her gün çantamda en az 2 paket olan ilacımsı tadı güzel vitamin şeysi.
 6. minyon insanlarda işe yarıyor ama benim gibi 100 kiloluk bir camış iseniz 1000 mg.'lik parasetamollu ilaçlardan aşağısı etki etmiyor
 7. nobel ilaç tarafından üretilen ilaç. nobel ilaçlarını asla hastalara yazmadım. çünkü bunlar ilaç satmıyor ilaç pazarlıyor.

  şimdi bu tylol hot piyasada tutulmaya başlayınca rakip çıkmasından korkan bu şirket kendi rakibini yarattı. gribex poşet. içinde aynı fabrikada yapılan aynı miktarda aynı dozda ilaç var. fakat bunun fiyatı yarı fiyatına. ama kimse dönüp bakmıyor bu ucuz ya eksik bir şey vardır diye. tamam ilaç pazarında da reklam olur ama bence bu ne ticari ahlaka uyar ne tıp etiğine.

  edit: bunun nesini anlayamadınız arkadaşım. bu ilaca para vermenize gerek yok. aynı firmanın ürettiği gribex daha ucuz onu alın fazla para kazanmasın bu firma. her şeyi açıklayacak mıyız.
 8. normalde asla ilaç içmem. gripti oydu buydu sürünüyorum ama içmek istemiyorum. son noktaya kadarda içmiyorum. mecbur kalmazsam tabi.

  ama bi tek bu tylol hariç. grip oldum mesela hemen bundan bi tane içerim. vücudu toparlar. eskiden uyku yapmazdı şimdilerde uyku yapıyor biraz.
 9. şeker hastaları tylol hot'ın şekersizi tylol hot d'yi kullanabilir. gribex hot'sa yıllar yıllar var ki üretilmiyor. boşuna aramayın. üretilirken de fiyatları aynıydı. 1000 mg parasetamol içeren bir ilaç yok. bir seferde alınabilecek en yüksek parasetamol dozu 650 mg. piyasadaki parasetamol içeren ilaçlardaki parasetamol miktarıda 500 mg zaten.
 10. halk arasında taylıt, taylot, tayot gibi isimlerle anılan ve artık bakkallarda tekli halde satılabilen; uyku, bulantı, halsizlik gibi kötü sonuçları olabilen ve sıcak suya atılıp içilen soğukalgınlığı ilacı.