• youreads puanı (8.89)
 1. giresun belediyesinde işçi olarak çalışan bülent kalpakçıoğlu'nun vermiş olduğu insanlık dersi.
  belediye tarafından takdirname verilmiş ve altın, mont hediye edilmiş.
  aslında bu normal olan ve olması gereken bir davranış ancak o kadar yozlaşmış, ahlaksızlaşmış ve kötülük içimize sinmiş ki bu görüntüler ender rastlanır olmuş ve hemen içimizi ısıtır olmuştur.
 2. İlgili haberin linkine şuradan ulaşabilirsiniz :
  flash
 3. 101 ahlak ikilemi isimli bir kitabın çok sevdiğim önsözündeki alıntıyı aklıma getiren olay.

  "...

  şimdi bu konuyu bir tarafa bırakıp kendisini bir ikilemle karşı karşıya bulan ünlü amerikalı golfçü bobby jones'un öyküsünü ele alalım. kendisi turnuvanın galibi olarak görülüyordu ama topu hizalarken yanlışlıkla dokunmuştu ve kimse bunu fark etmemişti. hiç kimse bilmese de o bunu biliyordu. iki vuruşun daha toplama vuruş sayısına eklenmesi için ısrar etti. bu da onun birinciliğini kaybetmesine neden oldu. kendisine ikincilik ödülü takdim edilirken turnuva yetkilileri onu bu etik davranışından ötürü övgüye boğdular. onun yanıtı ne oldu? "saçmalamayın! beni övecekseniz pekala banka soymayan insanları da övebilirsiniz!"

  bobby doğru bir seçim mi yapmıştı? elbette, yaşasın! ama hayır, onun bakış açısına göre birini yanlış bir şey yapmadığı için övmek anlamsızdır. çoğu insan, çoğu zaman, doğru nedenlerden ötürü doğru şeyleri yapıyor ve tantana etmeden hayatlarına devam ediyorlar.

  ..."
 4. dünya bu insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor. başka türlüsü güç...
  boşuna demiyoruz "dünyayı güzellik kurtaracak!"
 5. güzel adam ve güzel hareketidir.
  aslında normal olan davranıştır ama biz sevgiyi, insanlığı fena halde unutunca anormal gelmektedir.
  bize fena halde yazıktır.
 6. "adam"