1. astral seyahat için kalkış kısmı diye düşünüyorum. gerçi ben hiç geçemiyorum hep kafam patlıcakmış gibi oluyor. bir de yorgunken beyin derin uykudan önce direk rem uykusuna geçiş yapıyor ondan yorgun anlarda direk yatağa yatar yatmaz gerçekleşiyor halüsinasyon görme, felç hali. ayrıca iskelet kaslarının hepsi felç, sadece kulaktaki bir çizgili kas aktif (ismini hatırlayamadım).
  2. astral seyahat ile alakası falan yoktur. astral seyahatin varlığına hala inanlar olduğunu görmek garip. mö 3300'den beri neredeyse 5000 yıl geçmiş, bütün dünya savaşların, casusluk hareketlerinin içine saplanmış. 5000 yılda bir tane akıllı çıkıp dememiş "düşman bilgilerini ele geçirmek için neden astral seyahat yapmıyoruz ki?" bence demiştir aslında. ama bir boka yaramadığı için adama "hadi len oradan kofik" deyip yollamışlardır.

    stratejiler boşa yapılmış, koskoca amerikan hükümeti lockheed u-2'yi, sr-71'i boşu boşuna geliştirmiş.
  3. sokayım astral seyahatine az önce rahat yatağımda mışıl mışıl uyurken durduk yere kendisiyle tanıştım. yarıda kalan rüyanın ardından uyanmaya başlarken aniden gözlerimi açabildiğimi fakat bedenimi hareket ettiremediğimi fark ettim, bunu fark etmemle birlikte heyecanlanmaya ve korkmaya başladım. bu ani duygu değişimiyle birlikte kulaklarıma müthiş bir uğultu sesi dolmaya başladı bu uğultu ilerdikçe felç olmaya başladığımı düşündüm ve korkum artmaya başladı kalp atışlarım hızlanmıştı ve uğultu yerini elektrik çarpmasına benzeyen bir sese bırakmıştı. içimden bağırmak geliyordu ancak sesim çıkmıyordu. zaman ilerledikçe ayaklarımın ısındığını hissetmeye başlamıştım ve artık öleceğime inanıyordum. içimden yataktan atlamak ve böylelikle ses çıkarmak geliyordu ama beceremiyordum. artık umudum tükenmişken( sanırım sakinleşince bu durumu daha kolay atlatıyorsun. aklınızda bulunsun) sol kolumu hareket ettirebildim ve yavaşça ayağa kalktım. bu gece bu durumu 2-3 defa yaşadım umarım ölmem sevgili sözlük (:
    seed
  4. dün hayatımda ilk defa yaşadım. ben ki hayatımda hiç kabus görmemiş birisiyim, deneyimlemek istiyordum iyi oldu başıma gelmesi bok varmış gerçekten, teşekkür ediyorum bünyeme ve beynime bana böyle bir deneyimi yaşattıkları için. kalbim sıkışarak uyumuştum zaten sonra gayet değişik içeriklerle ama nispeten normal bir şekilde rüya görmekteydim. sevdiğim insanı gördüm, birkaç dostumu gördüm, yeni tanıştığım garip bir elemanın olup olmadığı hakkında fikre sahip olmadığım halasını ya da teyzesini gördüm sonrasında bir şekilde korkunç bir atmosfer oluştu. haykırarak babama seslenmeye çalıştım istemsizce. sırtüstü yatarken bağırıyorum baba baba diye sonra yavaşça dilim uyuşmaya başladı, hareket edemiyorum, kalkmaya çalışıyorum kıpırdayamıyorum. dilim uyuştukça kelimelerim boğuklaştı, en sonunda dilim, ağzım ve suratım şişti. ses çıkaramaz oldum. kalbim çıkacakmışçasına atarken gözlerimi açtım. uyuyalı 40 dakikayı geçmemiş saate göre. hayatımda böyle iğrenç bir şey yaşamadım, bilincimi kendine gelmeye ve bünyemi de rem uykusu esnasında uyanmaya çalışmaktan vazgeçmeye davet ediyorum. iyi ki materyalist insanlarız. (*:swh)