uzak mesafe ilişkisi - youreads 1. uzak mesafe ilişkisi maalesef bana yalan dolan geliyor. (hemen zülfiyare dokundurmayın da) yakın mesafe ilişkileri de sütten çıkmış ak kaşık değil (haaah tam oldu şimdi bütün şimşekleri üstümüze çektik).

  önemli olan paylaşımdır.

  eğer sevgilinizle iki üç güne bir görüşüyorsanız, saatlerce birlikte oluyorsanız ama,
  "nabıyon? napim sen nabıyon? napim sen nabıyon?" diye loop'a düşüyorsanız,
  gözler telefonlardan ya da etrafı kesmekten ayrılmıyorsa,
  dostlar alışverişte görsün mantığıyla yediğinizi içtiğinizi ya da aşkitonuzla mutluluk pozlarınızı yayınlamaktan başka etkileşime girmiyorsanız,

  nur topu gibi uzaaaak mesafe ilişkisi yaşıyorsunuz. bu uzak mesafe ilşikisi yürümez canım kardeşim. yürüse de anlamlı bi noktaya ulaşmaz.

  sonra "bana bunu nasıl yaptı ya" diye ağlarsınız çünkü tanımadığın biriydi o. ne düşünüp ne hissettiğini de bilmiyordun. herşeyi yapar sana, en son sen duyarsın.

  ama senin fiziksel mesafene rağmen her şeyini paylaşabildiğin birisi varsa hayatında,
  derdini de mutluluğunu da, saçma sapan düşüncelerini de anlatabiliyosan
  o da sana anlatıyorsa ve ikili monolog değil gerçek bir dialog yaşanıyorsa,
  deli gibi özlüyorsan,
  onsuz bir şeyler yarım kalıyorsa,
  bir araya gelebildiğin kısıtlı dakikaları dolu dolu yaşıyorsan,

  tebrikler ! yemişim mesafeyi size bişey olmasın kuzucuklar.

  ama her yiğidin harcı değildir.
 2. en zor ilişkidir. öpmek istersiniz öpemezsiniz, dokunmak istersiniz dokunamazsınız. geceleri yastığa sarılarak uyuma alışkanlığını kazandırır bu. güven diğer ilişkilere göre çok daha rahat kaybedilebilir. kıskançlık tüm bedeninizi ele geçirir, hesap sormaya/vermeye başlarsınız. iletişiminizi sağlayan tek şey telefondur. belki bir nebze sosyal medya. bu demek, sizi istediği an rahatça hayatından çıkarabilir demek. eliniz kolunuz bağlı demek. hiçbir zaman yetinemezsiniz. sürekli onu düşünür, acaba nasıl diye sorarsınız kendi kendinize. uzakta olduğu için "iyiyim" yetmez size. uzak ilişki yaşayan arkadaşlara başarılar diliyorum. ben sıramı yaklaşık 2 sene önce atladım. olmaz diyenlere aldırmayın. sevginize, sevgilinize güvenin. ha çok da güvenmeyin. bir gece ansızın 11 kadınla/erkekle aldatıldığınızı öğrenebilirsiniz.
 3. bu hayattaki en zor durumlardan. düşünsenize sarılmak yok! bu hayatta belki de en çok sevdiğin insana sarılmak için gün sayıyorsun. sarılmak önemli.
 4. silivri-tuzla ile benim de içinde olduğum grup.
 5. "yok ağbi öyle değil, biz iyiyiz ya. zaten kız arkadaşım da sık boğaz eden biri değil, anlayışla yaklaşıyoruz birbirimize. zaten o çok ders çalışıyor şu aralar. zaten evlenicez <3" temalı konuşmaları yapmış ne kadar insan gördüysem hezimete uğradı. daha yakından sevemezken bir de uzaktan deniyoruz. yapmayın, etmeyin demeyeceğim ama olası bir kalp kırıklığına hazır olun. sevmek nedir ki zaten, kalp kırıklığından başka bir şeye yaramaz. o kızı / o çocuğu boş verin, siz iyi olun yeter
 6. işte benim ilişkim bu.yan odada o ve ben ondan o kadar uzağım ki, ne ayaklarım beni oraya kadar taşıyabilir ne de ömrüm yeter. iki dakka sohbet için o kadar engeli aştım ki artık gücüm yetmiyor ve çekildim. aşık mıyım değilim, onsuz yapıyor muyum yapıyorum ama onu görünce herşey başa sarıyor.
  birbirini anlamayan iki kalpten daha uzak ne olabilir ki.
 7. genel olarak birkaç ayda biten, bitmezse de sanırım "ulaşılmazlığın çekiciği" durumundan dolayı aşka dönüşen durum. yine de mesafeler kapatılmazsa sonu hep gelen ilişkidir.
 8. valla dört yıllık ilişkim uzak mesafe ilişkisiydi, aynı aptallığı bir daha yapmam herhalde.. millet sevgilisiyle gezer tozar biz bir filme gitmek için belki bir ay ayarlardık. bir de söylediği her şeyde koşulsuz güvenmen gerekiyor ama kimseye koşulsuz güven olmuyor. yediği bokları öğrenmesi de oldukça hüsran olmuştu. 4 yıl çıktık 4 yılda bebenin yasını tuttuk 8 senedir aynı muhabbet, siz siz olursanız bilemem ama ben siz olsam asla böyle bir şeye bulaşmam. sonu depresyon
 9. son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim, 4 yıllık uzak mesafe ilişkisinin ardından eşimle hayatımızı birleştirdik.

  güzelliği, yaşanılasılığı, sevimliliği kişiden kişiye değişen bir durumdur.

  sevgililerin ilişkiden ne beklediği ile de doğrudan orantılıdır bu birlikteliğin akıbeti. fiziki beklentiler (ki bunun içerisine elele tutuşup, göz göze bakabilmek de dahil) ne kadar yüksekse, sabır ne kadar az ise, o kadar zordur sürdürmek.

  emek, bolca sevgi, anlayış, özveri ve sabır gerektirir.
  yalan