• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.73)
vatanım sensin
Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini... Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde...

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet'in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize'nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatanım Sensin ; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların, her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu...

(https://www.kanald.com.tr/vatanim-sensin/hikaye-ve-kunye)
 1. 10 kasım 2016'da yayınlanacak olan 3. bölümünün fragmanı ile tüyleri diken diken eden dizi. umarım yayından kaldırılmaz, umarım bozmaz.
 2. normalde dizi izleyecek zamanım yok. her akşam iş çıkışı bir işim olduğundan öyle eve geliyim çekirdek çitleyip dizi seyredeyim türü biri değilim. bazı yabancı dizileri internetten öğlen tatilinde izliyorum.

  bu diziyede haliyle başlamadım. izlemedim. akşam eve geldiğimde annem dizilerin sonunu izlerken günün özetini konuştuğumuzdan kulak misafiri oluyorum annemin dizilerine.

  ama vatanım sensini izlemeye ne zaman başladım bilmiyorum. aslında diziyi izlemiyorum. beni çeken kısım leo ve hilal oldu. önceleri fragmanlarda o ikisi varsa bakıyordum. şimdi dün akşam sırf leo ölecekmi ay nolur ölmesin modunda izledim :)) şaka şaka tabiki ölmeyeceğini biliyorduk. ilk kez başına oturup izlememe rağmen herşeydende haberdarmışım.

  leonidas'ı oynayan boran kuzum cidden gülüşü hoş erkekler listesine adı yazılması gerekenlerden.

  neyse yani diziyi izlemiyorum ama arada bu ikisini takip ediyorum. bu türk yunan aşkı her dizide tutuyor heheheheh.

  her bölüm izlesem sıkar ama arada parça parça dahil olunca fena değil. hatta bazı oyunculuklar iyi. yinede türk dizileri ortalaması yapacak olursak eleğin üst kısmında kalacak dizilerden. bide kurtuluş savaşı vatan fln deyince arada insanın gözleri doluyor.
 3. sevr imzalanirken cevdetle beraber beni hungur hungur aglatan dizi.