1. sezgi
 2. ailemi karşıma alır, rusya'daki mezhgorye bölgesine kpss ile ingilizce öğretmeni olarak atandığımı söylerdim. bu bölgede yaşayan çok önemli ailelerin çocuklarına ingilizce eğitimi vermek üzere görevlendirilen türk hoca olduğumu izah ederdim. bölgeye girdiğim andan itibaren telefonların iptal olduğunu, konuşma yasağımın başladığını, ve onlara 6 ayda bir mail atacağımı söylerdim.

  sonra koşarak yek can dostuma gider, durumu izah eder ve ona yaklaşık 12 adet mail gönderirdim. bu beni 5-6 yıl idare ederdi. bu süreçte evlenirdim, çocuğum olurdu, eşim bu bölgede çalışan önemli bir kişi olurdu.

  son mailimde de, eşimin nükleer santral başarılarının nasa'yı çok etkilediğini ve nükleer enerjili uzay araçları üretmek üzere bu dünyadan çekirdek ailemizle ayrılmamız gerektiğini, en kısa sürede birbirimize kavuşup hasretimizi gidereceğimizi söylerdim. çıkıyoruz işte dünyadan, yalan mı olurdu?
 3. bi çay koyarım önce.
 4. uzanır vaziyette beklerim. hayır dostum hayır ayakta ölmek bana göre değil.
 5. şaban bi filminde kiralık katil tutuyordu kendisi için. fena fikir değilmiş.
 6. sağa sola borç takıp ortadan kaybolur, catır çatır yerdim,
  öldüreceğim bi kaç kişi var, onları öldürürdüm,
  uzun ve detaylı bir mektup yazardım ardımda kalan ve üzülecek insanlar için,
  yeni bir yerde yeni insanlar arasında eğlenerek ölümü karşılardım.
 7. ardımda bir iz bırakmak ve unutulmamak adına 3bin korumalı bir adama suikast düzenleyebilirdim.
 8. sevdiğim herkesi arar ve anlatırdım durumu ve hepsiyle ayrı ayrı değerli anlar geçirirdim. dünyada en çok gitmek istediğim yerlerden başlayarak sırasıyla hepsini görmeye çalışır bu arada bol bol güzel yemekler yer ve güzel içkiler içerdim. mümkün olduğunca yeni marjinal insanlarla tanışmaya, farklı kültürleri öğrenmeye ve haz alacağım her şeyi yapmaya çalışırdım. bir nevi hızlandırılmış kur. bütün paramı yapmak istediğim şeyler için harcar, kalan olursa da çocuklar için bir şeyler yapmak isterdim.

  aslında olması gerekenin, yumurta kapıya dayanınca dank etmesi gibi oldu bu. yarın her şeyi bırakıp seyahate falan mı çıksam acaba?
 9. söylenmesine gerek yok her zaman böyle bir ihtimal var. yapılacaklar konusuna gelince son bir resim yapardım.