yeni yıl hedefleri - youreads 1. yeni yıla nasıl girersen bütün sene... o başkaydı. aslında çarşambanın cumadan, bir ocağın yirmiyedi kasımdan bir farkı olmamasına rağmen planları haftanın, yılın başından başlatma eğilimimiz var. sanki takvim kullanıyormuşuz gibi, hesabının kolay olacağına inanmışız herhalde.

  çok uzattım, yeni yılın sevdiğim geleneklerinden biri -büyük olasılıkla yalan olacak- yeni yıl hedefleri listesi. buyrun:

  1- ağırlıklı spora geri döneceğim. "yine taşınırım, o zaman ortamını inşa edip başlarım" diye diye sene oldu.
  2- (bkz: hazırlıkçılık) konusunda ilgili insanlarla tanışıp ekip kuracağım
  3- bir eğitimim kaldı mesleki eğitim yolunda, onu haftada iki günü gömüp tamamlayacağım.
 2. galiba okulu bitirmek. çok sıkıldım artık. defteri kapatıp gitmek istiyorum.
 3. daha az plan/hayal/melankoli/atalet, daha çok cesaret, başladığım işleri bitirebilmek, sevdiğim biri(leri)yle birlikte -basit de olsa- yeni deneyimler.
 4. daha çok resim yapmak. bir süre sırtımı dönmüştüm bu uğraşıma, ama yeni senede eskilerden olduğu gibi yeniden bir parçam haline getirmek istiyorum. bir de mümkünse birisini sevmek, gerçekten hakeden birisini sevmek; benden gelecek sevgiyi, merhameti ve anlayışı hiç bir şekilde haketmeyen insanlarla senelerimi geçirdim. artık huzur istiyorum.
 5. miss turkey 2019 güzeli seçilmek.
 6. yaptığım tüm planların ve kurduğum tüm hayallerin gerçek olmasını sağlamak diyeceğim ama o da pek mümkün olmuyor. zaman akmasa istiyorsun bir yaştan sonra. sanırım o zamanlardayım, plan falan olmadan doğaçlama takılıyoruz bakalım.
 7. dalından kopan yaprak misali rüzgarı arkama alıp savrulmak. yere inmeden. mümkün olabildiğince, gittiği yere kadar. rüzgar dinecek gibi olursa başka rüzgarlara kapılmak.