yeraltı edebiyatı - youreads 1. ayrıntı yayınları'nın son derece ufuk açıcı, keyifli ve rahatsız eden kitaplar barındıran dizisi.

  bir zamanlar bilgisayarlar, yazıcılar bu kadar popüler değilken eski sevgilim üşenmeyip tek tek listelemişti bu dizideki romanları, ''bunları okuyacağız'' diye. okuduklarımıza da tick atacaktık sözde.

  dizi içinde 80'den fazla roman vardır, her biri birbirinden özgün içeriklere sahiptir ve sürekli güncellenir. ilk romanların çevirisini yapan funda uncu ırklı'nın ölüm pornosu dolayısıyla yayınevinden ayrılmasıyla sonraki çevirilerin kalitesi nispeten düşmüş olsa da okumaya değer bir dizidir.

  genellikle klasik ve yakın tarih romanlarının aksine içerisinde sansürsüz küfürler, argo kelimeler, erotizm, aşırı şiddet vardır fakat ön plana çıkarılmaya çalışılan bunlar değildir.

  yeraltı edebiyat'ı dizisinden şüphesiz okunması gereken ilk kitap dövüş klubüdür.^:fight club^
 2. her şeyden evvel konuya hasıl birinin bana acilen yer nedir, altı neresidir, açıklaması gerekiyor. akabinde daha " yeni yeraltı hüheeeeey " nedir gibisinden muhtemelen zat-ı alilerinizce alaya alınacak, hor görülecek, geri kafalı bulunacak ve pek de 'marjinal' kabul edilmeyecek sıradan sorularım ile darlamak istiyorum siz yüce sözlükçüleri.

  şimdilik aklım yettiğince yeraltı=palahniuk çıkarımımı yapıp, cin ali okumaya devam ediyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. kehkeh.
  zorg
 3. ergenlik bitince biten edebiyat.