1. hatirlayamiyorum
  alkol
 2. 4 kardeşim var, her biri başka dünya her biri başka alem. düşününce bu hayatta en çok "abi"yim galiba deyip almıştım.
  abi
 3. site ismini görür görmez ilk aklıma gelen. çok yaratıcı biliyorum.
 4. nick hikayemi buraya yazmamın ne gereği var
 5. vemvet aslında isveç dilinde "kim bilir" anlamına gelen bir soru cümlesi olan "vem vet"ten gelmektedir. meta sözlük göçmenlerinden olan vemvet, orda da ifade etmiştir bunu ki, bu aslında çokça sevdiğim bir şarkıdır. (iş bu sözlükte açtığım ilk başlıktır kendisi aynı zamanda.) neyse efendim, tesadüfleri kimse bilemez değil mi henüz "o" gerçekleşmemişken -e öncesinde bilinse zaten tesadüf olmaz- ben de o kimsenin önceden bilmediği, tahayyül bile edemeyeceği kimi tesadüflere belki de fazla anlam yüklediğimden ve bu bahsettiğim anlarda ben bile bazen kim olduğumu bilemediğimden bu kullanıcı adı ile varlığımı sürdürmekteyim.
 6. (bkz: nuranyum) radyoaktifliği dolayısıyla tehlikeli görünen, bencileyin kararsız, etrafa bolca alfa beta gama dağıtmaktan çekinmeyen, eli bol gönlü geniş fakat sert bir metal olan uranyuma cinas yaparak oluşturuverdiğim müstear ad.
 7. dostoyevski ile bir kaldirima oturup yanimizdan gecenleri analiz etmek isterdim, ogrenilmis caresizligimizin son demlerini birlikte yasamak isterdim, st.petersburgta kopruden neva nehrine sarkip intihari dusunmek isterdim maalesef ki bunlari yapamayacagimiz icin onun adini aldim ilk adi cunku fyodor cay koy samimiyetindeymisiz gibi bilinsin istedim.
 8. neredeyse türkiye'de kurulan bütün sözlükleri daha ilk açıldıkları andan itibaren yıllarca [buraya dikkat;gerçekten yıllarca...:) ] takip etmiş ve hiç bir zaman yazar olmamış,bırakın yazar olmayı bu konuda hiç girişimde bile bulunmamış biriydim.youreads'de bu sözlüklerden biriydi.sonra bir gün bir çok insanı (özellikle benim gibi okuyucuları da) etkileyen beyaz ışığı görünce okur olmayı bıraktım.bir iki gün sonra içim içime sığmadı ille okumam gerek saçma da olsa,verimli,eğlendirici,iç bayan da olsa bir kaç başlık veya girdi,rahatsızlık duyuyorum.yolum youreads'e düştü daha önceleri çok nadiren girip okuduğum ortam hoşuma gitti.
  kendi kendime başladım konuşmaya..:) [belkide yalnızlığın etkisi..:))]
  okur olan ben;
  -neden sen de yazmıyorsun?
  okuryazamaz ( tabi o anda bu isimde değil haliyle)
  -öyle yazmak kolay mı?bir birikimin olacak,boş boş neden yazayım,bana uymaz boş boş yazmak.
  okur olan ben;
  -görmüyormusun millet işkembe-i kübradan sallıyor sen alasını yaparsın.
  okuryazamaz
  -ben öyle şey yapamam,anlamı yokki
  okur
  -o zaman anlamlı bir şeyler yaz.
  okuryazamaz
  -iyi yazayım da kardeşim benim o kadar bilgi birikimim yokki
  okur
  -yaşadığın anların sana kattıklarını paylaşsan yinede bir kaç kırıntı çıkar.
  okuryazamaz
  -tamam be amma kafa ütüledin,üye olup yazar olma girişiminde bulunacağım..bulunacağım da mahlas ne olacak?
  okur
  -ben her ne kadar çok kitap falan olmasa da,günlük bir kaç makale ve habire sözlük başlıklarını okuyup duruyorum
  ben okur diyeceğim sana uymayacak sende bir numara yok..
  okuryazamaz
  -aslında belki vardır da yani sonuçta yazdıklarım bir şey ifade etmeli,imlaya uymalı,bir bilgi içermeli,hitap açısından falso olmamalı değilmi?
  okur
  -yahu daha üye olmadan yazar olupta nasıl yazacağım diye düşünüyorsun kasma bu kadar aklına geleni yazarsın isteyen beğensin istemeyen beğenmesin.
  okuryazamaz
  -ya ne bileyim sonuçta yazarlık bu borumu.
  okur
  -sen bir halt yazamazsın..relax yahu.
  okuryazamaz
  -tamam işte mahlas bu okuryazamaz.
  okur
  -cuk oturdu valla,helal lan sana,var sende bir cevher de su yüzüne çıkarmı bilmem..

  yaa işte böyle..aslında ikilemler oldukça uzun sürdü ama bu kadar detayın üzerine daha detayları,ikilemleri yazsaydım herhalde şu haliyle okuyacak bir iki youser'de okumaz olurdu.

  edit: kelime düşüklüğü düzeltildi.
 9. tarzına ,sesine ve şarkılarına hayran olduğum cem karaca'dan gelir