1. genelleme içeren bir önermedir.

  sözlükte takip ettiğim insanların hepsi ya mutsuz ya da mutsuz olmaya meyilli kişiler. sorun bende mi yoksa bu, youreads genelinde bir durum mu çözemedim. gözlemlerinizin beyanını bekliyorum.
  bozuk
 2. nasıl olmayayım lan,

  istanbul'da gündeme bakarmısın?

  07.06.2016 tarihi itibariyle hissedilen deprem, harfiyat kamyonun devrilmesi ve en önemlisi vezneciler'de bomba patlıyor. ortadoğu'da sıradan bir gün böyle oluyor herhalde di mi..
 3. karamsar mıyız yoksa dertlerimizi dökmek istediğimiz için mi öyle algılanıyoruz ? bir şekilde o umut ışığı bir yerlerden parlıyorda bizler karartıyoruz onu niye bilmem, keyif almak için bir çok neden varken içinde bulunduğumuz durumda biz karamsar olmayı seçeriz niye çünkü hepimiz bir yerlerde özgüveni az, kırılgan o çocuğuzdur, sevilmek hoş tutulmak isteriz. olur mu bilmem ama kendi kendimize yettiğimiz zaman karamsar olma evrimi umutla ters orantı olarak hayatımızdan kaybolmakta. bir şekilde karamsarlığı boşverip, hayatı yoluna sokmak lazım yoksa kibritler bitecek be abi, acele et.

  not: bu söylemlerim kafama kuş sıçtı bugün şanslı günümdeyim pollyanna'cılığı değildir. yaşam içinde ki az çok yaşanmış görülen durumlardan çıkarımlardır.
 4. ogrendikce daha da cahil oldugunu anlar insan. karamsarlik gelir pesisira.
 5. entelektüel olduklarını gösterir. aklı olan adam bu bok çukurunda geleceğe pozitif bakabilir mi?