1. seveni bol, sevmeyeni daha bol müzik grubu. ben ılımlı bakıyorum kendilerine, kaan boşnak'ın o gıyık sesi hoşuma gidiyor sanırım, gaydırıguppak şarkı sözleri fazla maruz kalınıp doz aşımına uğranmadığı sürece dinlenesi geliyor.

  özellikle evde malak malak oturup, duvarı seyredip, sigara yediğim günler için ideal bir fon müziği gibi geliyor bana.
 2. açayım şöyle 10-15 şarkı takılayım dediğimde, başka bir şeyle de uğraşıyorsam eğer; sanki hep aynı şeyi mırıldanıyormuş gibi geliyor.
  doğru söz sanırım bu: mırıldanmak.

  oturmuş sadece müzik dinlerkense sözlerine daha odaklanıyorum ve o zaman her şarkının ayrı ahengini seviyorum.

  sanırım ben de arada kalanlardanım.

  ama şu şarkı diğerlerinden çok daha farklı geliyor bana, sanırım en sevdiğim de bu, bu yüzden. (bkz: yorgunum ve ağrılar - kaan boşnak)
 3. aşırı saçma ve anlamsız sözler yazdığını düşündüğüm grup. çayı bugün kim demlesin, ben mi kafama sıkayım yoksa sen mi bana sıkarsın gibi. gereksiz bir acı arabeskin günümüz gençlerine uyarlanmış hali gibi. insanı üzer hayatı sorgulatır ve depresyona sokar üstelik bunları o salakça sözlerle yapar o yönden de biraz saygım var
  wtf
 4. "köklü(!) plak şirketimiz fono müzik işsizlikten çok sıkılıyor olmalı ki canavar'dan sonra iki gün önce yayınladığımız ne farkeder isimli şarkıyı da bugün itibariyle internetten kaldırtmış bulunmaktalar.
  bizim de artık grup olarak bu arkadaşları ifşa etmekten başka çaremiz kalmadı. yaklaşık üç yıl önce çeşitli vaatlerle bizi kandırıp imza attırdılar, üç yıl içinde iki albüm kaydedip yayınladık. maddi kaygıları nedeniyle uzun süreçlerde kaydetmek istediğimiz bu albümleri üç gün gibi komik bir süreçte bize zorla canlı çaldırtarak kaydettirdiler, tabii ki içimize sinmedi. sizin dinlerken "albümde bozmuşlar abi" demenizin sebebi plak şirketimiz yüzünden kafamızdaki şeyi tam olarak yapamadığımızdan kaynaklanmıştı. bu süreç içinde söz verdikleri hiçbir şeyi gerçekleştiemediler; plak vaadi, klipler vs... son üç aydır da çalışmalarına devam ettiğimiz üçüncü albümün kayıtlarına başladığımız halde ses mühendisimizin parasını ödemedikleri için kaydettiğimiz şarkıları ses mühendisimizden teslim alamadık.
  bunun üzerine geçen üç yıl içinde birçok tehdit ve manipülasyona maruz kaldık. geçen yıl grubun dağılması da plak şirketyle alakalı bir olaydı. başka bir çaremiz kalmadığı için bu adamlardan kurtulabilmek için grubu dağıtmaya karar vermiştik fakat sonra bizi yine tehdit ve manipülasyonla vazgeçirdiler.
  biz grup olarak çok çaresiz bir durumdayız ve kanımızı emen, emeğimizi sömüren ve gençliğimizin en güzel yıllarını boşa harcayan bu unkapanı mafyası için bir boykot başlatıyoruz. bizi seven, dinleyen tüm dostlarımızdan, müzisyen arkadaşlarımızdan, sektörde plak şirketleriyle bu sorunları yaşayan dostlarımızdan sosyal medyada destek bekliyoruz. yalnız olmadığımızı bize hissettirmenizi diliyoruz.
  konuyu hukuğa taşıyacağız, avukatlardan da destek bekliyoruz. bir daha hiçbir zaman müzik gruplarının böyle kan emici plak şirketlerine bulaşmaması için bizim yaşadığımız her şey örnek olsun.
  fono müzik kan emici bir unkapanı mafyasıdır."

  şöyle bi yakarışları oldu.