• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.93)
south park
colorado eyaletinin south park adlı küçük kasabasında yaşayan dört kişilik bir çocuk grubu merkez alınarak anlatılan bir takım gerçek üstü olayların da yer aldığı maceralardır. sosyal ve politik taşlamaların da çokça bulunduğu bir dizidir. örneğin dizide önemli bir rol oynayan küçük eric cartman büyük bir hitler hayranı ve ırkçıdır. tarihin tüm sakıncalı kişilikleri eninde sonunda bir bölümde yer alır; hitler, mussolini,miloseviç, saddam hüseyin, usame bin ladin vs. ayrıca allah,islam, musevilik ve hristiyanlık gibi büyük dinler bile alay konusu olur.
uyarı: yaş sınırı 18'dir.
  1. islam peygamberi `muhammed`'e kadar varan geniş bir yelpazede her kutsalı veya sevilen şahsı veya sevileni eleştiri ve mizah konusu olarak seçebilen, bullying dediğimiz zorbalığın en alasını mizacında barındıran, renkli çizimleriyle ve komik ve aynı zamanda kalıplaşmış southpark sahte kültürüyle izlerken insanı mutlu edebilen başarılı çizgi dizidir.

    gündeme sık sık değinir, ünlülerin tüm saçmalıklarını eleştirir, bazen abartıp sadece dalga geçmeye başlar, bazen sıkıcı olur ama her zaman kendisini izlettirebilir.

mesaj gönder