1. kadıköy'ün hızla değişmekte olan,rıhtımın hemen arkasından natiliusa kadar olan bölgeyi kapsayan mahallesi. özellikle son zamanlarda açılan minimalist kafelerle beraber değişimini hızla sürdürmekte. özellikle gelir düzeyi iyi olan sanatla uğraşan kesim ve bol hibe alan erasmuslu öğrenciler sayesinde kira fiyatları uçmuştur. 2+1 evler 1600 civarında geziniyor.

  özellikle vegan,vejetaryan olan dostlar için bir çok alternatif mümkün. sadece bu tip kafeler olmakla beraber özel olarak vegan, vejetaryan menüler her kafede mevcut. kafelere takılan insan profiline bakılırsa gittikçe cihangirleşiyor ancak henüz o kadar elitleşebilmiş değil. hala hissedebildiğim bir samimiyet var. mekanlara örnek vermek gerekirse;

  choice ; ucuz sayılabilir. beşiktaşta 17 lira olan bir yemek burada 11 tl.
  mahatma : burası sadece vegan menü çıkartıyor. çalışanları çok güleryüzlü.
  mu : kahveleriyle meşhur. vegan,vejeteryan menüler çıkartıyor.
  benazio : mu'nun tam karşısında. burada kahve ağırlıklı bir kafe. tuvaleti çok güzel çünkü pink floyd'un konser için yapılmış bir levhasını izliyorsunuz. türk kahvesi dışında kahve sevmem ama buranın zebra mocha'sı güzel.
  küff : en büyüğü ve en kalabalığı. her tele hitap ediyor. müziklerini sevmiyorum. arada indie çalıyorlar.
  komşu kafe : en ilginci. yediğin şeyin fiyatını sen belirliyosun. yalnız kalıp sıkıldıysanız buraya gidebilirsiniz. çok kolay sosyalleşebiliyorsunuz ve neredeyse türkçe konuşulmuyor. herkes yabancı.
  dem : omletleri güzel. burayı fazlasıyla samimi buluyorum. eksisi servişi yavaş.
  nayn,hangout, sene 95 daha bir sürü kafe var.

  bu kadar elit dediğime bakmayın. geçen gün ellerinde konstantiniyye dergisi olan 3-4 adam gördüm. ışid sempatizanı her yerde. yeldeğirmeninde bile.

mesaj gönder