1. yer: suudi arabistan
  akşam iş çıkışı otelin yakınındaki, tabelasından pideci gibi biyer olduğu anlaşılan dükkana girilir. içerde 2 tane pakistanlı tipli herif çalışmaktadır. kapıya yakın olanıyla sipariş çilesi başlar:

  - selamin aleykum
  + aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuhu..ehlen ve sehlen.
  - habibi do you know english?
  + mafi malum inglişş. (diğer elemanı çağırır) muhammaaad muhaammaaad.
  +(yeni eleman) welkam sör(?!)(sir ne arar la pidecide) what yu eat?
  - (tatil beldesi apaçisi ingilizcesi konuşan elemana dert anlatılır, sipariş bir şekilde elle kolla cheese ile tomato ile bitirilir, ardından meraktan ülkesi sorulur) hey friend, where are you from ?
  + ay em fırom türkiiy.
  - hahaha harbi mi lan. amma uğraştırdınız yahu arkadaş şuraya bi türk bayrağı felan asamadınız mı ? 10 dakka dert anlattırıyorsunuz.
  + ne diirsen yahu abi sen de türksün müdür?
  - lan arap olmadığımız belli değil mi? ( evet, zaten arap olmayan herkes türktür. 1.90ın üzerinde boyu olsa ve gözleri renkli olsa dahi. olayın tamamı zaten saçmalıktan ibaret :) )
  + yahu abi senin de türk olduğuna bin şahit lazım tüvbeler olası alamanlara amerigalılara benzirsün. hem sen de karşındaki televizyona bakmiyürsün ama hiç bahh kanal d oynüyür. heh heh he.
  -(kafa yukarı kaldırılır, arka sokaklarda hüsnü çoban can çekişmektedir). hüsnüyü de vurmuşlar demek hee, hiç mi hiçine. hiç mi hiçine.
  + yaho hemi de nasıl ki hiç mi hiçine. cık cıkk cıkk, adam polis maaşıyla kaç kişiye bakıyürdü çoluğuna çocuğuna yazuh oldu.

mesaj gönder