• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.74)
penny dreadful
Edebiyatın ünlü ve korkutucu karakterlerinin bir araya geliyor. Dr. Frankenstien ve canavarları, Dorian Gray ve Dracula'nın romanındaki ikonik karakterleri de dahil olmak üzere Viktorya Londra'sında yer alacaklar. Kısacası bizleri korku dolu dakikalar beliyor olacak.

kaynak: http://www.sinemalar.com/
 1. öncelikle victoria dönemi ingilteresinin çok başarılı yansıtıldığını düşünüyorum. dönemin kadın ve cinsellik konusuna bakış açısı, etik değerleri vs..

  oyunculuklar çok iyi. özellikle non-human bir karakter olan john clare mükemmel oynuyor. john'un her karakterle ilişkisi, genelde şiirlerden alıntılar yaptığı muhabbeti mükemmel ama dr. frankenstein'la olan ilişkisi ayrı bir güzel. john'dan sonra en iyi oynayanın doktor olduğunu düşünüyorum.

  normalde korku filmi izleyebilen biri pek değilim. dizide gotik-korku öğeleri tam dozunda, izlerken hiç zorlanmadım. her bölümde bir çok fantastik ve karanlık hikayenin metaforlarla, alegorik bir şekilde anlatımı ilginizi hep canlı tutuyor.

  lily karakteri, oscar wilde'ın dorian gray karakteri felan diziye güzel yedirilmiş. eva green de vannessa ives karakteri ile kendini aşmış zaten. ingiliz edebiyatı sevenlerin diziyi de mutlaka seveceğini düşünüyorum.
  ulgan

mesaj gönder