• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.89)
x-men; days of future past - bryan singer
x-men, geçmişte meydana gelmiş ve hem mutantlar hem insanlar için felaketle sonuçlanmış olayları önlemek için wolverine'i yetmişli yıllar amerika'sına gönderir.
 1. 2014 yapımı film serinin kaçıncı filmi bilmiyorum, feci karıştı zaten bende... şöyle oturup güzelce hikayenin kronolojik sırasına göre tekrar eskileri izlemem gerek kafa karışıklığını gidermem için.

  izlediklerim arasında en iyisi ama, belki de son izlediğim diye öyle düşünüyorumdur.

  !---- spoiler ----!

  soğuk savaş dönemi paranoya filmlerine selam gönderen yapı (bırak selamı, göz kırpsa kalbimi kazanıp gözümde büyüyor zaten) zaman yolculuğu kavramıyla birleşince çok güzel olmuş. özellikle filmin sonunda profesörün logan 'a "welcome back" demesiyle, zaman yolculuğu kavramına kattıkları yorumu bağlayıp budur demişler, çok başarılı buldum..

  ek olarak; ben filmi 3d izledim. quicksilver 'ın pentagon 'dan kaçış hikayesinin sonunda, kurşunlarla oynaştığı bir sahne var ki, 3d izlerken çok keyifli oluyor. imkan varsa mutlaka 3d üzerinden geçilmeli o sahnenin. dc comics ağzıyla konuşayaım, speed force 'un tüm güzelliği gözler önünde. marvel 'da bir isim uydurmuş mu buna bilemedim.

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder