1. duyulduğunda bekâr ve hiç evlenmemiş kadın anlamını yaftalatan ama izafi bir kavramdır.

  benden yana açıklaması birazcık farklıdır. konuyu bambaşka yere götürecek olsa dahi şöyle açıklayalım: ergenlerin depresif hayata ve asosyalliğe bulaşma halidir bu. öyle ki aileleri önce dışarıya salmazlar. arkadaş edinmelerine ve sokakta büyümeye karşı engel olurlar, daha sonra da "bu hiç dışarı çıkmıyor" diye baltalarlar. e kardeşim, sen bizim büyüdüğümüz gibi evladının büyümesini sağladın mı da konuşuyorsun. sonuç olarak, evde kalmak, dışarıda olmamak demektir. ki bu da; genellikle ya sürekli boş vakitlerini evde geçirenler için kullanılır yada home-office çalışanlar için.

  olması gerekene gelinince; ev, uyku ve barınma ihtiyaçlarının giderildiği, aile ile gece geç saatlerde vakit geçirilebilen, yine aile ile kahvaltıda buluşup, akşamları sohbet edilen, yeri geldiğinde türlü etkinlik yada olaylara "ev" sahipliği yapmamıza vesile olan meskendir.

  yani; bir sokak değil, bir kamp yeri değil, bir piknik alanı değil, bir yürüyüş yapılacak temiz ağaçların olduğu patika yola sahip mekan değil, bir deniz kıyısı değil, bir yağmur altında ıslanılacak mekan değil, bir ... değil, devamını da sen getir sevgili yazar.

  tamam.
  özet olarak; o sandığınız kadın değil, onun adam versiyonu da olur. kısa özet: evde uzun süre vakit geçirmektir. zararlıdır. çıkın da bi' oksijen yutsun ciğerleriniz. ölmesiniz. valla.
  ilgaz

mesaj gönder