• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (5.33)
asansör - mustafa altıoklar
filmin açılışında gözü dönmüş bir adam bir elinde kamera, diğer elinde silahla bir hastaneye giriyor ve hemşire karısını delik deşik ederken bunu bir yandan görüntüler. sonra kamerayı kendisine çevirir ve intihar eder. bu olaydan iki yıl sonra ünlü bir televizyon yapımcısı olan can şarman (mustafa uğurlu) internet üzerinden tanıştığı gizemli kişiyle buluşmak için bir adrese gider. apartmanın eski püskü asansörüne binen can şarman tam dördüncü kata ulaşmaktayken asansörün bir anda durmasıyla kabus gibi geçecek bir dört güne de başlamış olur.

onu asansörde tutsak eden kadının gözetiminde iki kat arasında dört gün geçirir. kimliği finalde öğrenilen kadının amacı can şarman'ın gerçek yüzünü kamuoyuna göstermektir. böylece şarman'ın geçmişte neden olduğu bir cinayetin intikamını almak ister. film, can şarman karakteri üzerinden, gerilim ve erotizm sosları da eklenmiş bir medya eleştirisidir.
  1. arzu yanardağ gibi türkiye'de az bulunan bir femme fetale örneğinin kendini gösterebildiği tek film sanırım. o açıdan önemli.

mesaj gönder