1. medya size neyi gösterirse ona inanın tek bildiğiniz bu olsun. göstermediklerine de sakin inanmayın çünkü ölen küçük çocuk bedenleri,yakılan evler, silahlarla taranan insanlar, hastaneye gidemeyip ölen insanlar, gömülemediği için evin dışında cesedi çürümesin diye buzlarla kaplanan insanlar falan yok.
  gerçekten insan hayret ediyor insanoğlunun aptallığına.

  diyarbakır barosu'ndan şöyle bir açıklama var;
  bugün itibariyle cizre halkının fiziki varlığını sürdürmesi tehlikeye girmiştir. hastalıkların yayılması ve kitlesel ölümlerin yaşanması tehlikesi bulunmaktadır. dünden beri istisnai iletişim imkanlarıyla bize ulaşan çok sayıda cizreli acil yardım çağrısında bulunmuştur. cizre halkı bugün artık 1982'de filistin halkının sabra ve şatilla kamplarında yaşadığı koşullara benzer bir durumla karşı karşıyadır.
  - diyarbakır barosu kitlesel ölümlerin önüne geçmek ve yaşanan trajik durumun sona ermesi bakımından, kendi halkının yaşam hakkına saygısı ve koruması yükümlülüğü çerçevesinde hükümetin cizre şehir merkezindeki mahallelere yönelik sürdürülmekte olan askeri operasyonun derhal durdurulma talimatının verilmesini, aynı şekilde anayasal ve yasal hükümlerin açıkça ihlaline yol açan sokağa çıkma yasağının sona erdirilmesini talep etmektedir.
  (...)
  diyarbakır barosu başta kürt halkı olmak üzere türkiye toplumunun karşı karşıya olduğu tehlikeler ve 1 kasım 2015'te yapılacak parlamento seçimleri nedeniyle kürt meselesinin demokratik ve barışçıl çözümüne imkan ve fırsat tanımak amacıyla, tek taraflı/çift taraflı tartışmasını şimdilik bir yana bırakarak her türlü silahli ve şiddet eylemine son verilmesi çağrısında bulunmaktadır.
  diyarbakır barosu ayrıca devlet ve hükümet yetkililerinin de daha önce yaptıkları "...güvenlik görevlilerimize saldırı olmazsa onlar da kimseye ateş açmaz..." biçimindeki söz ve taahhüdün yerine getirilmesi çağrısında da bulunmaktadır.
  böylece halen bir kısır döngüye dönüşen ve toplumumuzun yaşadığı acılar karşısında anlamsızlaşan "tek taraflı/çift taraflı" ateşkes tartışmaları da geride bırakarak fiilen silahların susmasının sağlanacağını düşünüyoruz.
  rihan

mesaj gönder