• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
it kopuk takımı - jennifer egan
afrika'dan napoli'ye, new york'tan san francisco'ya, müzik yapımcılarından soykırımcı generallere, jennifer egan karakterlerinin hayatlarını hiç sakınmadan ve şevkle anlatıyor. 1970'lerden 2020'lere uzanan bu romanda, yaşlanan müzik yapımcısı bennie salazar ve asistanı sasha'nın çocukluklarını, kariyerlerini ve aşklarını takip ediyoruz.

it kopuk takımı, bennie ve sasha'nın inişli çıkışlı hayatlarının başkalarıyla kesiştiği anları yakalıyor. jennifer egan zarif üslubu ve yürek burkan sadelikteki anlatımıyla çılgın gençliklerinde yenilenlerin delirenler, hapse düşenler ve intihar edenler hikâyelerini yazıyor.
  1. orjinal ismi a visit from the goon squad
    jeniffer egan'a 2011 yılında pulitzer ödülünü getiren kitaptır. birbirinden alakasız gibi görünen öykülerin birleşmesinden oluşan bu kitap öykülerin yazılış tarzlarıyla da kendi içinde sürprizler yaratıyor. benim daha önce görmediğim hatta hayal dahi etmediğim yöntemlerle yazılan öyküler ayrıca tatlı bir hava katıyor. kitabın içindeki bazı öykülerin daha önceden yayınlanmış olmasından dolayı eleştirilen jeniffer egan bu öyküleri öyle güzel kurguluyor ki; o öykülerin farklı amaçlarla yazıldığının farkına varılmasının önüne geçiyor.
    ne kadar müzik piyasasından kopmayan bir kitap olsa da müzikle çok haşır neşir olmayanların dahi zevkle okuyacağı bir kitaptır kendisi.

mesaj gönder