1. arkadaşlar şimdi benim şöyle bir fikrim var; biz böyle bir grup oluştursak, gruptaki kişiler birbirlerine her gün istedikleri bir şairin istedikleri bir şiirini yollasalar. öyle bir şiir arkadaşlığı, yoldaşlığı olsa. hem yazarların birbiriyle olan iletişimini güçlendirmek, hem tanımadığımız bilmediğimiz şiirleri/şairleri keşfetmek açısından gayet tatmin edici olurun düşüncesindeyim.

  olayın tam işleyiş şeklini bende bilmiyorum. önerilerle desteklenebilir, büyüyebilir, geliştirilebilir.

  edit: misal karakoç'un balkon şiiri ya da süreya'nın gül şiiri gibi, farklı şiirlerde okumalar yapılabilir, paylaşılabilir.

  edit: ulker napoliten arkadaştan whatsapp önerisi geldi. bence sayımız artsa da artmasa da bu işi yapalım. katılacak arkadaşlar listesini buraya yazıyorum.

  edit2: az ama istikrarlı bir yükselişteyiz arkadaşlar, devam!

  edit3: vendetta arkadaşın yorumu üzerine şunu söylemek isterim; aklımda daha çok brecht'ten ismet özel'e, şükrü erbaş'tan daha nicelerine bir paylaşım fikri vardı. yani biri bana her gün özenle seçtiği bir şiiri gönderse, konuşulsa, bunun üzerine tahliller yapılsa iyi olurdu diye düşünmüştüm. ama isterseniz konuşur, kendi yazdıklarımızı da paylaşabiliriz.

  whatsapp grubu 1:

  ulker napoliten
  gadjo
  yarikan tigin
  maskelimarj
  vendetta
  jesse james
  ozee
  hocamhocam
  katiksizbirbok
  g9l9mser
  fayrap
  uzak hikaye
  hayali
  saoirse
  armathorielle
  ahmetzamani
  samurai
  omnipaque
  ismin -e hali

  whatsapp grubu 2:(gruplar birleşti :) )

  gakkush
  gri adam
  kitapayraciolmayanadam
  mrdalyaraque
  massaimassai
  manuelorange
  regina falange
  bilgi bilen
  clifford clavin
  araf
  mammamia
  entelpiposu
  ferideninkalbi

  edit4: arkadaşlar whatsapp grubu oluşturduk. okuyucu ya da yazar olarak katılmak isteyen arkadaşlar numaralarını gönderdikçe , whatsapp grubuna ekleyeceğim.

  yeni gelecek arkadaşlar editi: dostlar, ikinci bir şiir grubu kuracağız eğer yeni gelecek arkadaşların sayısı biraz artarsa. açıkçası bu kadar kalabalık olacağımızı beklemiyordum. sevindirici oldu bu.
  kimseyi şiirsiz bırakmamak adına böyle bir karar aldık. katılmak isteyen arkadaşlar numaralarını gönderirlerse dahil edelim.


  grup işleyişi:arkadaşlar genel konsept şu; her akşam 21.00 - 24.00 saatleri arasında, daha önceden seçilmiş kişiler şiir paylaşımında bulunacak. bu kişiler her gün değişecek. istenilen herhangi bir şiir paylaşıldıktan sonra (kendi şiiri dahil, böylece şiirleriniz de okuyucu gözüne değmiş olacak), şiir hakkında serbest yorumlarda bulunabileceğiz. kitap alıntıları ve nesir'e dahil olan yazın türleri konusunda titiz davranırsak iyi olur, çünkü ister istemez şiir merkezli bir oluşumda bulunmak istiyoruz burada. youreads'te bir şiir başlığına yazdığınız herhangi bir yazıyı, burada paylaşabilirsiniz.

  ilerleyen günlerde şiirler ve yorumları, youreads şiir grubu kanalına ve başlıklarına girilerek youreads'in zenginleşmesi konusunda atılımlar yapılacaktır.

  teşekkürler :)

mesaj gönder