• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
about alex - jesse zwick
alex’in intihara kalkışması sonrasında 7 eski dost bir araya gelerek birlikte bir hafta sonu geçirmeye karar verirler. alex’e göz kulak olacak grup gün içerisinde lise yıllarından kalan bazı sorunları çözmek için birbirleriyle etkileşime geçecek ve bazı aşklar tekrar canlanacaktır.
  1. nate parker, jason ritter, maggie grace, max greenfield, aubrey plaza, max minghella, jane levy gibi isimlerin oynadığı 2014 yapımı film.

    filmde bir bahaneyle yıllar sonra bir araya gelmiş bir grup arkadaş, arkadaşlık konu ediliyor. yer yer aforizmalar kasılıyor, günümüz insanının iletişim şekli eleştiriliyor, günümüz insanını eleştirenler de eleştiriliyor falan filan. filmin çok bir şey dediği yok esasen. ama izlemesi keyifli, yer yer doğru noktalara parmak basan, olası insan hallerini gözler önüne seren hali filmi vasatın üstüne çekmeye yetiyor. insan olmak, doğru olmak, doğru insan olmak, dost olmak, gerçek dost olmak bla bla, bir dolu şeyle uğraşıyor sanki ama o boktan amerikan 80 kuşağı tesirinden de bir türlü kurtulamıyor, duyguların evrenselliğine varamıyor.

    ee olsun varsın. göze hitap eden görüntüler, eğlenceli diyaloglar, az da olsa yer verilen enfes müzikler için de olsa izlemeye değer. bir 6 puanı da hak eder.

    [https://www.youtube.com/watch?v=YGraucjOUGI trailer