1. son dakika geçen haberlere göre, almanya soykırımı resmen tanıdı.arkadaşlar şimdilik link veremiyorum, haberi televizyondan öğrendim.

  link

  haber türk'te konuyu değerlendiren prof. dr. faruk şen'in dedikleri dikkatimi çekti.spikerin türkiye ne yapmalı sorusuna, bazı anlaşmaları askıya alabilir, alman markalarına engel olunabilir, kısa süreliğine büyük elçi çağırılabilir gibi şeyler dedikten sonra şöyle devam etti.

  korkarım ki bunlar olmayacak, almanya hükmeti kamuoyunu yokladıktan sonra bu kararı aldı.türkiye'den çok büyük tepki geleceğini zannetmiyorlar.

  biz böyle devam edelim, gerçekten müthiş.

  ahana da şöyle bir gelişme oldu.inşallah lafta kalmaz.
 2. !---- spoiler ----!

  tasarı, ermenistan'daki soykırım anıtına çelenk koyan tek türk olarak bilinen cem özdemir'in başkanlığındaki parti tarafından parlamento'ya sunuldu.

  !---- spoiler ----!
  ilgaz
 3. siyasi olarak pek de bir şey değiştirmeyecek olay. zaten dünyada birçok ülke kabul etmiş durumda. bir yaptırım uygulayamazlar. fakat kimse tarihinde olmayan bir olayın olmuş gibi gösterilmesini istemez.

  bu yasanın en büyük sonucu artık okullarında bu şekilde eğitim vermeye başlayacak olamaları. "soykırım" diye ortalıkta dolaşan binlerce "sarı kafa" görücez yakında. zaten çoğu kabul ediyordu ama resmi olarak tanımak farklı bir olay. ermenistan'ın daha sağlam lobicilik yürüttüğü ortada. demek ki türkler neoosmanlıcılık oynarken adamlar çalışmış. biz "fetih şöleni" yaparken onlar yol almışlar.

  işin tuhaf tarafı ise suriye'nin de dahil olduğu 29 ülkenin bunu "soykırım" olarak tanırken israil'in bunu tanımaması olmuştur. artık gerçek dost-düşman ayrımını iyice kavramamız gerek.
 4. en şiddetli biçimde kınayacağımız karardır...

  3 milyon civarında türk'ün yaşadığı, aktif olarak ekonomik ilişki içerisinde bulunduğumuz ve belki diğer avrupa ülkelerine göre tarihi ortaklıklarımız ve gurbetçilerimizden dolayı çok daha fazla sempati beslediğimiz, tarihi boyunca "soykırım" sıfatı altında ezilen almanya'nın "taraflı" ve "politik" kararıdır.

  ayrıca dış politikanın içler acısı durumda olduğunun belgelenerek arşivlere geçtiğinin de kanıtıdır.

  3 milyon nüfusu olmayan ülkelerin yer aldığı şu dünyada, beceriksizliğimize ve vurdumduymazlığımıza şapka çıkartıyorum. orada yaşayan gurbetçi soydaşlarımız derslerde çocuklarına bu bilgiler dikte edildiğinde sonuçları "ne olacak" ayrı bir merak konusu.

  bu nasıl bir aşağılık kompleksidir ki yıllar boyunca kendimizi anlatamadık, savunamadık, ifade edemedik.

  emperyalist güçler gizli veya saklı bir biçimde "tarih" yazılıyor. biz ise bugün 1300 tl olmuş asgari ücretin ne kadar büyük ve yeterli bir zam olduğuna minnet edip, asla hayal edemeyeceğimiz 3. köprü için avuçlarımızı patlatıp, mutluluk gözyaşları arasında şükür ediyoruz.

  dünya tarihi yeniden yazılırken biz, cahilliğimiz, basiretsizliğimiz, beceriksizliğimiz, ideolojik fanatik yozlaşmış düşüncelerimiz ve "kalıplaşmış yobazlıklarımız" yüzünden yazılan yeni tarihte sürekli tartaklanan, yara alan taraf oluyoruz. tüm olanlar karşısında "gelecek bize neyi dayatıyor?" diye insan düşünmeden edemiyor...

  atatürk'ün, fatih'in ve daha nice gerçek liderlerin (bakınız gerçek diyorum, bu kısmı çok önemli), ülkenin kurtarılması uğruna feda edilmiş nice canların kemikleri sızlıyor...

  tüm bunların yanında en acısı ise, ülke olarak tek tesellimizin "ölümsüzlüğün" henüz keşfedilememiş olmasıdır.

  sahi, konu neydi?
 5. arkadaş icraat yapın icraat. kovun şunların büyükelçisini, konsolosluklarını kapatın. sert açıklamalr yapın yav ne kadar pısırık kalıyoruz şu işlerde.
  alman parlementosu kimdir ki bizim tarihimizlle ilgili karar alıyor neye dayanarak? nasıl bir sentezle ?
  çok da s.kimizde sizin aldığınız karar diyecek bir babayiğit yok mu ?

  oylama, türkiye'nin avrupa birliği üyelik sürecine balta vurmak için kurgulanmış oylamadır.zamanında hrant dink bile ''merkel, türkiye'yi ab'ye almamak için ermeni sorununu kullanıyor, utanıyorum!'' demişti.
 6. tarihi güçlü olanların yazdığı bir dünyada tarih göz ardı edilerek alınmış tamamen siyasi ve ırkçı karardır.

  bugünü değil ancak bugünden 100 yıl sonrasını etkileyecektir aynı zamanda.
 7. yıllarca ne kendi vatandaşına ne de dünya kamuoyuna şu 1915 olayını anlatamadık. ermeniler ve lobileri harıl harıl çalışarak tüm dünyaya yayılırken, bizimkiler bu gelişmeleri çok önemsemedi, önemsediğimizde ise çoktan dünya bu olayı ermenilerden dinlemişti bile. en büyük atılımımız arşivleri açalım herkes görsün gerçekleri dedik, ona da taraftar bulamadık.
  bakın bugün karşılaştığımı bu sorunların temeli, kendi halkımıza bile bu olayı öğretememiz ve bu olayların zarar görenlerinin türkler olduğunu ve haklarını savunmaları gerektiğini anlatamamız. birde tüm bunların üzerine basiretsiz dış politika karar alıcıları ortaya çıkınca, olaylar ardı ardına gelmeye başladı. türkiye'nin 2000 sonrası yaptığı doğrular olduğu gibi, büyük yanlışlarıda oldu, ve şimdi bunlarla yüzleşmeye başladık. gelecekte özellikle suriye ve arap baharıyla ile ilgili yapılan yanlışlar daha çok başımızı ağrıtacak, artık şöyle bir sirkelenip kendimize gelmeli ve bu olayları iyice öğrenip, doğruları dünyaya bizlerin yansıtması gerekmektedir.
 8. almanya'da 3 milyon türk vatandaşı vaaağğar... diyen malum zata kapak olan karar.*
 9. woooow dış politika da yeni bi başarı(!) daha teşekkürler aqp...
 10. inanılmaz şekilde ülkem siyasal islamcılarının reddettiği yahudi soykırımının tanınması ile sonuçlanmıştır.