1. http://youreads.net/yorum/147553 yorumumda belirttiğim gibi bu grupla yeni tanıştım. ben çok sevdim bu grubun şarkılarını. kendileri hakkında biraz araştırma yaptım. www.kulturelf.com sitesinde kendileri hakkında açıklayıcı ve güzel bir yazı girilmiş. bu sitede yazılanı aynı şekilde aktarıyorum. 

  "Grup İsrailli iki gençten oluşmasına rağmen, sık sık dünyanın her yerinden (bilhassa Doğu'dan müzisyenlerle) birlikte çalışıyor. Doğallığı, doğayı ve doğuyu katıp katıştıran bu grubun iki üyesi var: Roy Smila ve Ofir J. Rock. Belirtmek istediğim önemli bir nokta şu ki; grup üyelerinden Roy, yine sizinle bu platformda tanıştıracağım Faran Ensemble grubunun da üyesi. Kemençe, saz, kemane gibi etnik enstrümanları çalabilmesinin yanı sıra Doğu müziği dersleri de veriyormuş. J ise müzik prodüktörü ve Nasala Music and Spirit'in de kurucusu... Kendisi hakkında duyduğum en farklı şey de Vendetta hard rock grubunda gitar çalması! Neden mi farklı? Hanımlar beyler bu adam etnik müzikteki zarif tınılarıyla hayatıma girmişti ve ben onu bir hard rock grubundan ziyade çölde tefekkür ederken hayal etmiştim. Ki grup arkadaşıyla da tanışmaları böyle olmuş; çölde, Shaharut adında bir kasabada. Ortaya böyle mükemmel bir sonuç çıkmış. Anna RF, ibranicede "bilmiyorum" demekmiş ayrıca. Ne kadar anlamlı. Bilmiyoruz.

  En başta "İsrail" dediğimde, ben de dahil olmak üzere hepimizde bir duraklama oluyor, doğrudur. Fakat bu adamlar bütün olaylardan uzak ve izole olarak çölde yaşıyorlar. Biz emekli olduktan sonra sakin bir Akdeniz kasabasına yerleşmeyi düşünürken bu adamlar çölde, bu coğrafyayı tam anlamıyla koklayarak müzik yapıyorlar. Tahmin edebileceğimiz gibi kayıtlarını yaptıkları yer de çölün ortasında... Müziklerinin verdiği kahve sarısı rengin kaynağı da burdan geliyor sanırsam :)

  listenbeforeyoulove.blogspot.com'a verdikleri röportajda da belirttikleri gibi, böyle müzisyenleri dinlemeyi seviyorlar: Beats Antique, Shpongle, Balkan Beat Box, Ömer Faruk Tekbilek, Imamyar Hasanov, Taksim Trio, Hüsnü Şenlendirici, Habil Aliyev...

  Evet Hüsnü Şenlendirici ve Ömer Faruk Tekbilek gibi üstadları da dinliyorlar! Taksim Trio'yu ifşa ettikleri için de teessüf ediyorum kendilerine. Ona ayrı bir yazı yazmak lazım. Merak edip bu faydalı röportajın tamamını okursanız; grubun Türkiye, Türk kültürü, Türk müziği, Türk yemeği ve lokumperest olduğunu da anlamanız çok zor olmaz." diye devam eden bir yazı dizisi.

  meraklısı için bu da anna rf'nin kendi sitesi
 2. müzikleri çok bizden olan grup. doğu müziğinin en güzel yorumlamalarını yapmaktadırlar. dinleyiniz, dinletiniz.