1. warcraft evreninde bir karakter.

  !---- spoiler ----!

  warcraft 3 ün ilk bölümlerinde adım adım karanlık tarafa kaymasını izleriz.bence arthas için geri dönülemez nokta intikam hırsının koruma güdüsünü yenmesiyle geçilmiştir.

  !---- spoiler ----!

  blizzardın yarattığı en derin karakterlerden birisidir.frostmourne adında aşırı karizmatik bir kılıca sahiptir
 2. warcraft tarihinin gördüğü en delikanlı karakterdir. açık şekilde hakkı yenmiştir. çocuk gelen tehlikeyi herkesten önce görmüş, önlem almak istemiş ama adına komutan denen kifayetsiz muhterislere laf geçirememiştir. liderlik özelliği olsun, komutanlığı olsun, gözü pekliği olsun bana bamsı beyrek'i hatırlatır.

  burada jaina proudmoore ile girdiği ilişki kritik önemdedir. jaina tehlikeyi gördüğü halde arthas'a destek olmamış, olaya insani (elf'i) açıdan bakmıştır. belki jaina onu bırakıp gitmese bu kadar kafayı yemezdi. çünkü gördüğümüz kadarı ile tek güvendiği dostu, yoldaşı oydu. liderlik ortaya kelle koymayı bilmek kadar kelle almayı da bilmektir. gözünün önünde insanlar yaşayan ölüye dönerken jaina sorumluluk almamış, kabak arthas'ın başına patlamıştır. arthas'ın yanında güveneceği bir adam olsa frostmourne'a bun kadar kolay teslim olmazdı.

  diyeceksiniz ki "kardeş, adam eski dostu muradin bronzebeard'ı feda etti, jaina kim ki?". muradin çok büyük delikanlı ve can yoldaşı idi, yalan yok (süleyman turan hesabı). lakin arthas ile çok yanlış zamanda karşılaştılar. o kadar yaşanmışlık ve katliamdan sonra muradin arthas'ı durduracak karizmaya sahip olmadığı için, yardımcı olmazdı. dediğimiz gibi, kelleyi ortaya koymak kadar kelleyi almak da önemli.

  lakin, prince arthas ne kadar delikanlı ise, frostmourne etkisi altına giren lord arthas o kadar şerefsizdir. adam gözünü kırpmadan babasını kesti be!!! ne demişler, kontrolsüz güç, güç değildir.