1. bedavacı. bu ne diye soracak olursanız, ben çocukken mahallemize kamyonetle bir abi gelir kamyonetindeki tava, tencere akla gelebilecek her türlü küçük mutfak ve ev eşyasını satar, hiçbir senet sözleşme olmadan mahallenin hanımları bunları taksitle alır, haftadan haftaya geldikçe parasını öderdi. bedavacı geldi bedavacı diye anons ederdi. ben bu abiyi her hafta camdan izlerdim. ve aileme büyüyünce bende bedavacı olacağım dermişim. nitekim büyüdüm ev eşyası satmasamda insanlara enerjimi, sevgimi,zamanımı verdim ve karşılığını alamadım. evet ben büyüyünce bedavacı oldum.
 2. subay.

  dedem subaydı hep ona özenirdim. ama biraz psikopat bir insandı kendisi. bu sebeple ailem "deden gibi kafayı sıyırırsın sonra" diyerek beni vazgeçirmeye çalıştı hep. başardılar da...
 3. astronot. bunu istemeyen çocuk yok zannımca. acayip albenili ve gizemli. astronot olmayı istemeyen çocuk beyaz yakalı doğmuştur, hayat damarlarından biri kopmuştur.
  sezgi
 4. şapka ve kıyafet tasarımcısı ^^
 5. trafik polisi: nerden duyduysam rüşvet aldıklarını ve iyi para kazandıklarını duyduğum için
  kamyon şoförü araba ve uzun yol merakı ve kornaların sesleri. (hala istiyorum bunu okulu falan bırakırsam ya bar açarım ya da uluslararası tır şoförü olurum, 23 saatlik tırla yolculuk maceram var zor ama zevkli bir meslek)
  edit: neyseki tır şoförüm homofobikti buna asılan italyan gayleri nası dövdüğünü anlattı falan kestaneyi çizdirmedim yani.
  wtf
 6. ciddi ciddi itfaiyeci olmak istermisim hep.

  su anda hayatin beni getirdigi noktadan donup ardima bakiyorum da, ne ara itfaiyeci olmak isteyen cocugu ''yansin ibnelerin alayi, su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim'' diyen bir herife donusturmus bu hayat, anlam veremiyorum.
 7. vatman.

  metrolara ilgim vardı, o sürücü kabinine girip önümdeki upuzun rayları görerek sürmek isterdim hep. ailemle bir yerlere giderken bile bindiğimizde heyecanlanıp, mutlu olurdum. sonradan yok oldu tabi bu heyecan, bu istek. ama içimde bir yerlerde kırıntılarının kaldığını hissediyorum. evet, eski bir metro fetişistiyim.

  bak şöyle
  offf
  bakışı bile 'beni sür' der gibi..

  ufff.. fena oldum gene. nasıl vatman olunur, bilen varsa kızıllandırsın.
 8. matematikçi olmak. ciddi ciddi 9 yaşımdan beri istiyordum ve matematik okuyorum. lisede hayal ettiğim gibi parlak bir matematikçi olamayacağımı idrak etmeye başladığım şu dönemlerde canım biraz sıkkın olsa da sanırım hayatın bana vereceğine eyvallah edeceğim. bir erdös sayım olmayacak belki fakat en azından bir kaç ünvan alacağım.
 9. ben de astronot olmak istiyordum.
  çocukluğumdan beri uzaya ilgim var.