1. unutulmaz. 9 değil 109 yıl geçse de unutamazsın.

  unutmadan; https://www.youtube.com/watch?v=qdjyAMJRz4U

  bir kere yer etmiştir aklında, kalbinde. bir söz vardır, "insan bir kere öğrendiğini bir daha unutamaz" diye. bu mevzu da buna benzer. için daralık, kalbin sıkışır, elini kolunu nereye koyacağını bilemezsin. garip bir huzursuzluk dolaşır bedeninde, ruhunda. nefes alırsın hatırlarsın, dumanı doldu mu sigaranın ciğerlerine iyice acır ruhun. ellerine bakarsın onun ellerini görürsün, burnunda onun nefesinin kokusu tüter, başını dizlerine koyduğun ve upuzun saçlarının yüzüne düştüğü gelir aklına. beraber geçtiğiniz sokakları bir kenera bırak, onunla telefonla konuştuğun mekanları, köşebaşlarını bile hatırlarsın en ince ayrıntısına kadar.

  üzülürsün aklına gelir. gülersin bu sefer daha da beter hatıralar basar zihnini. kafanı duvarlara vurup unutmak istersin, unutamazsın. yüzünü gördüğün ilk an gitmez gözlerinin önünden ama yine de bir tebessüm kondurur dudaklarına. sonra onun yüzüne son kez baktığın an gelir aklına, unutmak istersin, unutamazsın.

  onunla aynı isme sahip bir arkadaşın, tanıdığın olmasın diye dua edersin, o da olur. arkadaşından, eşinden dostundan soğursun gitgide. attığın adımdan nefret eder hale gelirsin, kesip atayım şu bacakları dersin, beceremezsin. sonra giderek kendinden de soğumaya başlarsın.

  elini cebine atarsın bir gün, ona ait bir şey çıkar oradan. unutmuşumdur derken, tokat gibi çarpar suratına hatıraları, unutturmaz kendini. atmak, yakmak, parçalamak istersin ama başarmazsın. diyelim ki başardın, bu sefer 'neden yaptın bunu?' dercesine iyice hücum eder tüm hücrelerine. ölmek istersin, unutmak için. ölemezsin. çünkü unuturum diye korkarsın, kendine bile itiraf edemezsin.

  günler döner, yıllar geçer, sakinleşirsin. yaşın ilerler, yükler biner sırtına, unuttuğunu zannedersin. ya birden karşına çıkar hiç ummayacağın bir yerde ya da bir şey olur bağırır sana 'hala burdayım!' diye. o an ikiye bükülmüş vücudunun içinden dimdik bir şekilde doğrulup çıkar ruhun, 'hafızam hala genç' dercesine. bir daha hatırlarsın nasıl başladığını, nasıl bittiğini, nasıl sevdiğini, okkalı bir tükürük savurmak istersin geçmişin suratına doğru, ciğerlerinde nefes kalmamıştır bile, sadece fısıldayarak onun ismi dökülür dudaklarından, bir tek ona yeter gücün.

  sonra kabul edersin, unutamayacaksın!
 2. la sabah sabah bu bize yapılır mı? okumayaydım iyidi. gene hüzünlendik, gene aklımıza geldi, aynen unutamayacağız son nefesimize kadar

  https://www.youtube.com/watch?v=tywnnxwebaw
  derdimizi anlatan en güzel şarkı
 3. aynı dertleri paylaşan insanlar görünce yalnız olmadığıma sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. üzülüyorum kimse yaşamasın bu duyguyu. beraber yaşadığın güzel anlar geldikçe daha da üzer insanı. tabi unutamadığım en derin 'şeylerden' biri (bkz: sevgili kokusu)

  unutmadan bu dönemde daha anlamlı gelir bazı şarkılar

  http://m.youtube.com/watch?v=V9uG5iiCKCI
  tes
 4. insanın derdini savacak bir meşgalesi olmazsa (bu iş olur, eş olur, çocuk olur) daima gönlünü tasalandıran bir derdi olur. anlatın, azaldığını farkedeceksiniz.
 5. aranıyor evet hemde acil. mesaj at
 6. dertlerine çözüm önerisi suna bilmeye çalışacağım insanlar arıyorum.bir şeyler anlatmak,içini dökmek,fikir alışverişinde istersen bana ulaşabilirsin
 7. biz ne güne duruyoruz be olmkızım anlat bakiyim
 8. dinlemeye her zaman hazırım ama anlatma konusunda sıkıntılarım var.
 9. sabun köpüğüne dönüşen buluşun arayışı. o bu değil de, dertleşme ayağına oturup dedikodu yapan bir milletiz ve dertleşme dediğimiz şey de derdin iki kere bize demli geldiği bir şey. yani derdinizi ses ettiğiniz zaman iki kere içiniz ezilir. dert ve sıkıntı paylaşınca azalmaz, aksine artıyor, ki muhatap derdimiz içinde bizim sorumsuzluk ve vurdum duymazlığımıza da değine bilme ihtimali taşır. paylaşınca azalan tek şey acı ve paylaşınca çoğalan tek şey ise mutluluktur. acı ile dert arasında büyükçe bir açı mesafesi vardır.

  dertleşme ile sertleşme sorunu arasında ciddi bir ilişik vardır. dertleşme zihin ovması, sertleşme sorunu da bir ovma içerir. iki ovmanın da kişiye deva olduğu söylenemez.

  hayalleşek insan arayın derim.

  yorum az sendromu: prensip olarak ne derdimi ses ederim, ne de dert işitirim. ama bazen rol yapıyor ve işittiğim dertlerden bir şeyler devşiriyorum. ses etmek mi? dert sahibi olmanın rolü mü olur ya. ses etmem.
 10. sosyalleşmeye , sosyalleştirmeye müsait olduğu için sevdiğim başlık. paylaştıkça paketteki sigara miktarı da azalıyor.