1. bu konuyla ilgili çok güzel bir cümle duymuştum.

  "erkekler gördükleri şeylere inanırlar kadınlar ise duydukkarına. bu yüzden kadınlar makyaj yapar erkekler yalan söyler."
 2. götü sıkışan.
  t
 3. açık ara farkla erkekler. kadınlar daha kolay inanır ya da inanmak ister. bunu da çok güzel fırsata çevirir erkekler ki abartı konusunda ellerine su dökülmez. hep bir seksenlik boylar bir doksan olur. göz var izan var. burdan pay biçin sevgili youserler.
  ozumm
 4. erkekler konu kadın değilse pek yalan söylemiyorlar ama ne zaman gemiye kadın yolcu alındı, hah o zaman erkek kişisi hemen kendini bozuyor. ve bu konuda bir kaç çeşit yalan var, o yalanlar hep aynı. erkek beyni tekerrürden ibarettir diyeceğim mesela :
  -seni çok seviyorum, sana aşığım, beni çok etkiledin, sen farklısın. .... ( yani burada şair demek istiyor ki sevişmeye ihtiyacım var, sapım, etrafımda kimse yok, siz kızlar da duygusalmışsınız, yersen çok sevinirim hani)
  - ben o kızla yattım, kaşarın teki, kanki kızla neler yapıyoruz, 50 kişiyle yattım, her gün sevişiyorum...( oysa muhtemelen kızı elde edemedi ve içten içe kıskanıyor, hayatında 2 kere falan sevişti ve yine muhtemelen o 2 sevişmede de söylediğinin aksine erken boşaldı)
  - o kızı tanımıyorum, hangi kız ya, hangi otel? ( cem yılmaz özetlemişti zaten burayı..)

  yani diyeceğim odur ki yalanın her türlüsü kötüdür. bir insandan gerçeği bilme hakkını çalmanın cinsiyeti yok. bu şekilde insanların -sevme ve güvenme- yeteneklerini kaybetmesine neden oluyorsunuz. yalan söyleyeni yakalarsam çizerim!
 5. erkekler çok fazla yalan söylemeye çalışırlar ama yalan söylediklerini sansalar bile aslında yalan söyleyemezler.:) erkeklerin kadınların bu konudaki inandırıcılık becerilerine ulaşması oldukça zor.
 6. şüpheci kişinin, karşısındaki kişi her zaman çok yalan soyleyendir..
  belit
 7. kadın-erkek,az-çok hikaye.insanlar yalan söyler.hangi cinsiyet tarafından hangi miktarda söylendiği önemsizdir.ister kadınlar tarafından,biradaki kükürtdioksit kadar eser miktarda söylensin;ister erkekler tarafından ekvatordaki yıllık yağış kadar çok miktarda söylensin;isterse tam tersi olsun,fark etmez.kaynağı,hedefi,girişi,gelişmesi ve sonucu farklı olsa da yalan yalandır ve öyle ya da böyle işleri batırır.
 8. kadınlar söyler ama geri zekalı erkeklerimiz anlayamadığı için ihale üstlerine kalır.