1. neredeyse her eskişehir'linin gurur duyarak tuttuğu anadolu takımıdır. 1965 yılında üç mahalli takımın birleşmesiyle kurulmuştur ve kısa sürede birinci lige yükselerek 70'lere imzasını atmıştır. istanbul takımları türk futboluna çok yenilikler getirmiştir ancak tribün kültürünü türkiye'ye öğreten eskişehirspor taraftarıdır.
  rmst
 2. gelecek sene ptt ligini şenlendirecek futbol klubudur.
 3. 2015-2016 sezonunda süper lig'den düşecek ilk takım olacaktır..
  gogo
 4. 2015/2016 sezonunda şehrinin takımını destekleyenleri üzen futbol takımıdır.
 5. 50.yılında yönetim beceriksizliğinden dolayı ecel terleri döktüren,son sırada olmasına rağmen iç ve dış sahada taraftarının stadları doldurduğu,türkiye'nin sayılı futbol kulüplerinden.
 6. ligde sonuncu sırada olmalarına rağmen beşiktaş karşısında hücum futbolu oynayama çalışan takım.
 7. anadolu takımı deyimini tam anlamıyla karşılayan,kendi yağıyla kavrulmaya çalışıp,zaman zaman siyasilerin propaganda amacı olarak kullandığı,bazen (şimdiki) süper ligden uzaklaşan,hangi ligde olursa olsun renkli,fedakar,cefakar taraftarının her zaman sevgiyle bağlı olduğu türk futbol tarihinde elde ettiği başarılarla yer edinmiş türk futboluna ilk anda akla gelen fethi heper,ender konca gibi bir çok milli oyuncuyu kazandımış bir kulüptür.
 8. muhtemelen bu sene sonu ligten düşeceklerdir.

  yanılmıyorsam kasımpaşa deplasmanıydı, türkiye'de eşi benzeri az görülecek şekilde yenilmelerine rağmen taraftarı takımını bağrına basmıştı. gerçek taraftarlık böyle olur sanırım
 9. amatörde de oynasa tutacağım takımdır.
  h2o