1. çoğunu ders çalışmaya ayırdığın , yaklaşık iki saatinde beyni olabildiğince zorladığın ve üstüne üstlük bunun sonucunda mazhar olduğun bilginin 0'dan 100'e kadar bir rakamla ölçüldüğü , uykusuz geçen yaklaşık 34 saat.

  bir ara mutlu olacaktım sanırım , pardon o dersi kaçırmışım.

  edit: aynı duyguları birbirinden habersiz bir dakika arayla yazmak.
  (bkz: #48674)
 2. burada da kendini hatırlatan meret.

  iki dakika başımızı kaldıralım rahatlayalım dedik, "şşş bak final haftası" diye soldan soldan göründü. tamam çıkıyorum tamam :(
 3. dönem başında seçip onaya gönderdiğim halde çok değerli danışman hocamın onaylamayışından ötürü yaşayamadığım gerilim dolu hafta. sayın hocam çok kıymetli akademik çalışmalarına ara veripte onaylayamadı zahir... lanet olası embesil asistan!
 4. evin köşe bucak temizlendiği, her yerinin yumuşatıcı koktuğu, yeni hobiler edinilen, arkadaşlarla ortamdan ortama akılan haftadır.
 5. gecenin 1.30'da domestos ve sicak su ikilisiyle banyo parlatmama neden olan hafta. her vize final dönemi istisnasiz yapiyorum boyle seyler. hem ders calismamak icin bir iş uydurmus oluyorum kendime hem de vicdanim rahat oluyor. sonucta bos oturmamisim ya da uyumamisim dimi yapmisim bir seyler iste..
 6. şuan içinde bulduğum haftadır. öğrenciyi mevsimler olarak değiştirebiliyor

  bknz:
  ----------------

  (grup halde çalışıyoruz, arkadaşlardan birisi: a, ben : b, d: diğer arkadaş)
  a: ya gecelerde uzadı ya!
  d: olm gündüzler uzadı, ne gecesi, hangi mevsimdesin sen?!
  b: abi geceliyoruz ya kaç gündür, ona şey ediyor arkadaş. mevsimimiz değişti haklı adam.

  ---------------
 7. iki senedir paket stajlar halinde ders aldığım için bir nebze rahatlamış olsam da (hoş 7 hafta çalıştığım sınavım da oldu bu süreçte) nasıl bir şey olduğunu unutmadığımdır kendileri.

  uykusuz geceler, son akşamlara bırakılmış dersler, kimi zaman günde iki, bazen bir sınav, kimi her gün kimi gün aşırı... genetik saç dökülmesini(*:androjenik alopesi) stresinin etkisiyle 2.5x hızında yaşatmış, ömrümden ömür almış haftalar.

  şimdi önümde 25 günlük bir süre var. alttan alınan bir dersim, iki tane zor denebilecek dersin yanına eklenmiş bir keko ders ile toplamda vermem gereken 4 dersim kalmış. 4 teorik sınav, 3 de sözlüye tekabül ediyor. adeta final haftasında gibiyim... son bir tane kaldı gözüyle bakıyorum dostlar, kazasız belasız atlatırsam mezun sayın beni de.

  bitiyor. bitiyor da... gençliğimi elimden aldı şu final haftaları.
  merc
 8. ciddi ciddi sinir bozucu. son kuruldan sonra 2 haftalık bir süreçte bütün her şeye çalışmak baya zor ve stresli. hele bir de kurul bile açıklanmamışken "ulan boşa mı çalışıyorum" dedirtir.

  !---- spoiler ----!

  sabahlamak vakti geldiyse bir akşamdan,
  yaz okuluna gidecek bir öğrenci kalır bu sınavdan.

  !---- spoiler ----!
 9. haydi son iki tane kaldı diye kendimi teselli edip kitaplar başında sabahladığım haftalar .
 10. bir türlü odaklanıp çalışamadığım haftadır kendisi. yıl olmuş 2016 ben hala biyoloji dersi alıyorum, belki de ondandır.
  edit: itiraf ediyorum "hiç çalışmadım ya" diyip yüksek alan kişi benim ama dersi derste dinleyip sonrasında bi göz gezdirmek genelde(*:istisnaları sormayın lütfen, yüz kızartıcı) işe yarıyor