1. anavatanı tibet olan, kurt üzümü ya da mutluluk meyvesi olarak da bilinen "goji berry''nin içerdiği polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin uğratacağı zararlara ve erken yaşlanmaya karşı vücudu koruduğu belirtildi.

  daha önce kullanan var ise, yorumlarını beklerim. bu ara çok ilgimi çekti, alıp almamakta kararsızım.

  edit: satın almak için bildiğiniz güvenilir site varsa önerilerinizi de beklerim. 25o gr için 40 tl diyen site de var 60tl diyen de. kullanmayı istiyorum ama nerden alacağımı dahi bilmiyorum.

  sağlık bir lüks değil:)
 2. kuru olanı annemin arkadaşı tarafından bir kutu yollanan güzel meyve.
  tadı güzel denebilecek ilginçlikte.
  mutluluk artırıyor evet. onun yanında birçok yararı olduğu söyleniyor tabi. zenginseniz almanızda yarar var.
 3. öncelikle mucize besin yoktur bunu başta söylemekte fayda var.

  ancak tüketim çılgınlığında bazı besinlerin "özellikle zayıflatma vaadiyle" o kadar reklamı yapılıyor ki, insanın aklı çelinebiliyor.

  daha önce hatırlayın altın çilek "mucizesi" furyası vardı, bir ara yaban mersini böyle patladı derken sıra şimdi kurt üzümü gojiberide.

  sosyoekonomik seviyesi düşük olan, zayıflamak isteyen kişilerin "gojiberi zayıflatıyormuş ama 50 lira kilosu ben zayıflayamayacak mıyım" soruları geldi mesela, böyle bir şey olabilir mi...

  tadı gerçekten çok hoş, tatlı ama inceden bir mayhoşluğu da var...

  yararlarına gelirsem, kırmızı renginin de gösterdiği gibi antioksidan içeriği çok yüksek bu da metabolizma dostu olduğu ve özellikle kanser başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etkisi olduğunu gösteriyor. glisemik indeksi yüksek değil, güvenle tüketilebilir. yani evet oldukça faydalı bir besin.

  ancak asgari ücretle zor geçinen danışana "faydalı bu, bunu mutlaka ye" diyemem... üzülerek söylüyorum ki böyle görece "yeni" besinler toplumda biraz "moda". biz de napalım modası geçince, kilosu 50liradan oldukça aşağı düşünce yeriz. o zamana kadar da ölmeyiz zaten.

  "antioksidansa domatesin de antioksidan içeriği yüksek" diye oldukça basite bile indirgeyebilirim konuyu.
 4. dün aktarda gördüm kendisini, uçukça bir fiyatı vardı. tadı da fiyatı da uygun başka bir bitki önereyim hibiskus
 5. şu sıralar hakkında bolca reklam ve söylem dönen bir tibet bitkisidir.çok iyi bir antioksidan olmasının yanı sıra,zayıflatma vaadinde de bulunuyor.umarım bunun da sonu,geçmiş dönemlerde ortaya çıkan ve çokça insanın ölümüne olan altın çilek gibi olmaz.gerçi altın çilekte sahte ürünler ve kullanılan miktarlar ölüme sebep olmuştu.unutmayalım ilacı zehirden ayıran dozdur.
  goril
 6. bunu ben reklamları olmadan önce de yiyordum, tombikliğimi geçirmedi. tadı güzel ama evde oldukça yanıma atıştırmalık koyarım.
 7. yaz gelirken zayıflamak isteyenleri nasıl kazıklarız diye çıkardıkları yeni ürün. harbiden zayıflamak için varsa iyi tabirle saftır. zayıflamak istiyorsa bi zahmet iradesine sahip çıksında az yesin.