1. eski futbolculardan. futbol kariyerine bir diz sakatlığı sonucu veda edip, profesyonelliğini mutfağa yöneltmiştir. forbes 2015 listesinde dünyanın en çok kazanan 21. ünlüsüdür. genellikle küfür+argo kullanan, hazırcevap, mükemmeliyetçi, başarılı ve zeki bir aşçıdır. -yanılmıyorsam- 15 kadar restoranın sahibidir. hell's kitchen, kitchen nightmares, masterchef, masterchef junior gibi -şahsi görüşüm- baştan sona kendini izleten programlar sunmuş ve sunmaktadır. show adamı olduğundan, kamera karşısındaki görünüşüne aldanmamak; iyi kalbinden ve "en iyi"ye olan bağlılığından tereddüt etmemek lazım diye düşünüyorum.

  karizmatiktir de kendisi. futbol hayatına devam etseydi ne olacaktı acaba, dedirtir, iyi ki şef olmuş olandır.
 2. yemek yapışına hasta olduğum karizmatik iskoç aşçı. kendisinin yemek yapışını masterchef yarışmasındaki bir yarışmacıdan aktarayım:

  !---- spoiler ----!

  şef ramsay ocağın başına geçtikten sonra fiyuv fiyuv(*:ses efekti) bıçak sallayıp bir bütün balığı fileto ediyor. sonra da 10 saniye içinde mükemmel biçimde pişirebiliyor. nasıl yaptığına anlam veremiyorum.

  !---- spoiler ----!

  yarışmacıların yemeklerini pişirmek için 60 dakika süreleri oluyor normalde. adam ilk 30 dakika dalga geçer gibi ısıtıcıda suyunu kaynattı, kahvesini yaptı, içti, ortalıkta dolandı. son 30 dakika da diğerleri 1 tabak yemeği zar zor yaparken 2 tabak yemeği masaya koyup gitti. be adam, büyücü müsün? nesin? nasıl yapıyorsun bu işi, anlamıyorum ben.

  ayrıca çok da bozuk ağızlı ve komiktir. pasajlar olarak aktarırsak:

  1. hell's kitchen programında ramsay, orta pişmiş et sipariş eder. restoran ise adamın önüne hiç pişmemiş çiğ et koyar. bunun üzerine:

  ramsay: garson hanım bakar mısınız.
  garson: buyrun şef ramsay
  ramsay: ben orta pişmiş istemiştim ama bu et çiğ. az önce bıçak batırarak öldürdüm sanırım onu. link

  2. sandviçlerin nasıl olduğu ile alakalı kadın aşçı ile tartıştıktan sonra: idiot sandwich

  3. burada da diğer jürilere yemek ayırmadan bütün yemeği yiyor (*:swh)

  4. hasan usta vs gordon ramsay
 3. bir zamanlar home tv'de severek izlediğim yıldızlı aşçıdır...
 4. son günlerdeki tek eğlence kaynağım olan aşçı. twitter hesabını didik didik ettim. yaptığı yemekleri gösterenlere yazdıkları perişan etti beni. lafını hiçbir şekilde sakınmamasına ve bunu zekice yapmasına deli oluyorum.
  sezgi