• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.48)
hachi; a dog's tale - lasse hallström
2009 yapımı lasse hallström'un yönettiği, sadık bir köpeği konu alan film.
 1. genel olarak filmi izleyenlerin yorumlarına baktığımda insanlar bu filmi izleyip genelde ağlamışlar ya da çok duygulanmışlar.evet duygusal bir film olduğunu kabul ediyorum fakat ben bu filmi izlerken ağlamak ya da hüzünlenmek yerine daha çok sinirlendim.!---- spoiler ----!

  kadının kocası öldükten sonra köpeği kızına yollaması, evden taşınması,kocasının mezarına 9-10 yıl sonra gelmesi kocasına olan sadakati köpeğin sadakatinin yanında ufaçık kaldı.

  !---- spoiler ----!
 2. beni ağlatan nadir filmlerdendir. köpeğin o vefası sevgisi samimiyeti herhangi bir insanın hissedebileceği şeyler değil. hayvanları insanlardan daha çok sevip daha fazla değer vermek için bir sebep daha.
  wtf
 3. bir pazar günü aile kahvaltısında trtde rastlayıp,ailecek ağlamamıza neden olan film.
 4. ileri hayvansever bünyemi öyle böyle sarsmamış filmdir. işin sanat boyutuna aldırış etmeden bütün duygularımı sömürmesine engel olamamış, kutu kutu peçetelerle filmi zor bitirmiştim. o gün bugündür ne zaman adı geçse, bir yerlerde okusam, duysam duygu durumuma hakim olamayarak burnunun direği sızlamak olayını yaşayıp duruyorum.
  yapmayın, demeyin böyle şeyler, kalbim kırılıyor.
 5. 2 - 3 defa izledim sanırım. hiç öyle matah bir film de değildir ama neye ağlamak istemiyorsanız bahane olarak bunu açıp höykürebilirsiniz. yüzyılın en çok ağlatan filmleri gibi bir liste var mıdır acep? olsa bu kesin ilk üçe girer herhalde...
  mesut
 6. saf sevgi, sadakat, bağlılık. dünyanın en güzel duygularını baya içe işleyen bir hikaye ve dolayısıyla da film. gerçek olması bu kadar etkilemiştir belki bilmiyorum ama ben çok beğendim. normalde bir filmi ilk izleyişimde bile sıkılırım, uzun süre oturup film izleyemem ama bunu defalarca kez daha izleyebilirim sanırım.
 7. köpek çok iyi oynadı.

  keşke daha iyi bi oyuncu koysalardı köpeğin karşısına. bu adam doğal oynamıyor yaa. yakışıklıyım ben diyor sanki içinden hep. böyle telkin falan...