1. 1 yıl önce bugün vefat eden ünlü sünnetçidir. yüz bin küsür çocuğun üzerinde emeği vardır. sadece çocukları değil 52 yaşında müslümanlığı seçen hollandalı katolik bir ressamı da sünnet etmiştir. tören biterken kemal özkan, hollandalı ressamın sakalına bakıp, "hepsi tamam ancak sakalı da islâm'a uygun bir şekle getirmek gerek, ben bununla da ilgilenirim" diyerek espri yapmış.*

    2002 yılında 4. levent'teki sünnet sarayında oğlu murat özkan tarafından sünnet edilmiştim. kendisinin sağlık problemleri olduğu için görevini iki oğluna devretmişti ama törende bulunuyordu. işlem bittikten sonra kendisinin elini öpmüş, sünnet kartı ve küçük bir madalya almıştım. allah rahmet eylesin.

    özgeçmişi, basından birkaç haber

    “kemal sunal’ın oğlu ali’yi sünnet edeceğim. ben de o zamanlar kemal sunal’a filmlerindeki o baltayla falan sünnet etme olaylarından dolayı gıcığım. ali’yi sünnet ederken de göz ucuyla da kemal’e bakıyorum. rahmetli tir tir titriyor heyecandan. sonra döndüm ve kendisine ‘seninki çocuk da başkalarınınki değil mi? filmlerinde balta ve satırla kesiyorsun çocuklarınkini’ dedim. bana bir daha bu tür filmler çevirmeyeceğine dair söz verdi."