1. sıkı ağızlılığına güvenilen insan olmaktır. ilişki tesisine yönelik mülakatlarda alttan alta ya da açıkça cevabı aranacak “en beğendiğiniz 3 özelliğinizi sayınız”ın yanıtları arasında olması, kendine yaslanacak dağ arayanlar adına bonus puandır. kolay iş olmadığını kabul etmek lazım, üzerinde yürümesi zor bir çizgidir. gökten yıldızlar erdem erdem bu kişilerin üzerine yağarken; beraberinde yürüyenlerin kimi damlaların serinliği ile ferahlar, kimi ise kendini ahmak gibi hissetmekten dem vurur. nazarımda boşboğazlığa yeğ fakat samimiyetin gölgesindedir.
  2. sadece kendimle ilgili şeyler olmak şartıyla sahip olduğum özellik. elimde olan bir şey değil bu iç dünyamı ne hissettiğimi insanları sevdiğimi filan bile anlatmayı geçtim belli de edemiyorum. çoğu zaman işime yarayan bi özelliktir malum insan denilen varlık çıkarcıdır,bazen rengini geç belli eder.
    (bkz: anlatmayın arkadaşlar her şeyinizi herkese)
    ketumluk iyidir iyii
  3. benim ketum olmama tek bir sebep var oldu her daim. bu sebepte insanların kendilerini görmeden seni yargılama hakkını görebilecek kadar yüksekten bakan zihniyetleri olmuştur. güven problemi yaşatıyor, her ne kadar insanları umursamıyoruz desekte bir yanımız hala takıyordur belki, belki bu yüzden ketum olmak şarttır insanlara karşı.
  4. böyleydim. ne olduysa bozdum kendimi. bozdum bozmasina ama keşke bozmasaydim diyorum kendi kendime. zira dinleyecek kimse yok.

    gerçi o zamanda yoktu. neydi tutumumu değiştiren? sanırım güven kaybı.