1. bugün çıkan haberlere bakalım:

  21 şubat salı 15:19 hdp'li milletvekili idris balüken ankara'da gözaltina alindi-ht

  21 şubat salı 15:33 bölgesel kürt yönetimi başkani mesut barzani türkiye'ye geliyor-ht

  21 şubat salı 16:09 tbmm hdp eş başkani figen yüksekdağ'in vekilliğini düşürdü-ht

  akp, türkiye devletinin kürtlerle başetmede kullandığı gelenekselleşmiş çarelere başvuruyor; bu sefer coğrafi alanını genişleterek: aşiret reisleri ile al gülüm ver gülüm anlaşma yap, bu anlaşmanın çerçevesi dışında kalanlarının başını ezebildiğin kadar güçlü ez.
 2. sanırım bugün birisi yine emri vermiş.

  21 şubat salı 17:21 hdp genel başkani selahattin demirtaş 5 ay hapse çarptirildi-ht
 3. her halkta olduğu gibi kürtlerinde iyisi kötüsü vardır genelleme yapmak doğru değildir. tüm müslümanlara ışidçi dendiğinde çemkiren halkımız tüm kürtlere terörist demekten geri kalmıyor ama ne samimiyet ne iki yüzlülük.
  bu coğrafyada bizden daha uzun süredir yaşayan türkiye cumhuriyeti vatandaşı olanları vardır.
  aynı şekilde ırk olarak çerkes, laz, abhaz, ermeni,rum din/mezhep olarak alevi, sünni, süryani, ortadoks vs birlikte türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak yaşıyoruz.
  wtf
 4. son 2 yıldır uygulanan politikalarla devlete düşman edilmiş halk, herkes biliyor ki herşeyin sebebi 7 haziran oy kaybıdır, oy kaybının sonucu ise rant kaybıdır. birileri rant için ulkenin 6 milyon oy almis partisine savaş açıyor ve binlerce insanin ölmesini umursamıyor. yıl 2017 ve bazı kafalar hala bu politikanın ülkeye faydası olacağını sanıyor, utanacaklar. son 2 yılımız tarihe utanç yılları olarak geçecek.