• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (7.60)
piç - hakan günday
piçlerin çocukları olmaz.piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.piçlere sır verilebilir. ölümleriyle son bulan sırdaşlıkları vardır.piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. en yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur. piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. sızdıkları yerin adı huzurdur.piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır.piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler.piçin davranış ve tercihlerini sadece bir başka piç kabul edilebilir olarak değerlendirir ve "neden?" diye sormaz. "neden" sorusu piçliği yok eder. (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. hakan günday'ın kendini yazdığını düşündüğüm kitap. adamın ruhu piç bence.
  abi
 2. kinyas ve kayra'dan hemen sonra okudum piç'i. kinyas ve kayra ile başlayan karanlık, piç bittiğinde tertemiz bir depresyona dönüştü. başka bir kitabını okumaya yeltenmedim hakan günday'ın.
 3. romain gary hakkında söylediği şeylerle hakan günday önyargımı kıran kitap.
 4. bir avuç gerizekalıyı anlatan kitap. bu bakımdan kafa açıcı. başarılı.
 5. "yazar da, çevresi de kötü" kodunu çekirdeğinde barındıran kitap. dört zibil karakterin içindeki alt karakterlerin, faydasız alışkanlıklar ve metropolize olmuş dünya ile imtihanından ibaret. sonu "gukkuligu" demeyen romanlardan.
 6. büyük bir beklentiyle okuğum için mi bilmem beni fazlasıyla hayal kırıklığına uğrattı.tamam kitapta altı çizilecek çok yer sorgulatacak çok şey varďı. ama biraz zorlama olmuş gibime geldi.okurken resmen afakanlar bastı.belki de hakan günday'ın dili ile tanışmak için yanlış kitaptı..
 7. hakan günday' in bu kitabını okumadım ama okuduğum kitaplarında hep piç bir karaktere rastladim.
 8. piç edilemeyecek kadar değerli ve yetenekli bir yazarın üçüncü romanı. 4 piç ruhlu genconun ekseninde dönen bir kitap. hakan günday okumaya başlamak için ideal bir kitap mı? hayır. az, azil, kinyas ve kayra, daha, ziyan gibi kitapları daha başarılı işlenmiştir.
 9. sıkı bir hakan günday okuyucusu olarak kitapları arasında en sağlamı olduğu fikrine sahibim beni derin bir karanlığa sürüklemiştir. turgenyevin babalar ve oğulları aksine çok enterasan bir evlat ilişkisi ve dostluk ilişkisi çıkar. ama kitabın sonu derin bir karanlık.
 10. hakan günday'ın diğer kitaplarina nazaran daha sığ kaldığını düşündüğüm kitabi.