• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.71)
the bourne ultimatum - paul greengrass
jason bourne’in tek isteği ortadan kaybolmaktır. ancak kaybolmayı başaramadığı gibi kendisini yaratanlar tarafından ele geçirilir. hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybetmiş olan jason bourne, iyi eğitimli yeni kuşak katillerin yoğun ateşi altındadır. artık sadece tek bir hedefi vardır: başlangıca dönmek ve kendisinin kim olduğunu bulmak.
  1. Film $110 Milyon dolarlık bütçesine rağmen dünya çapında $442,911,572 gibi büyük bir başarı elde etti. Film Rotten Tomatoesdeki 223 eleştirmenin 208'inden olumlu eleştiriler alarak Fresh değerlendirmesi almışdır. Film Empire dergisi tarafından en iyi film (yılın), Rotten Tomatoesde ise en iyi aksiyon filmi seçilmişdir (yılın). En iyi Ses Düzenlemesi, En iyi Ses Kurgusu ve En iyi Film Kurgusu dalında Akademi Ödüllerinde üç ödül sahibi olan The Bourne Ultimatum törende en çok ödül alan ikinci film olmuşdur. Film, birçok eleştirmenin 2007 yılının en iyi filmleri olarak seçtikleri filmlerden ilk 10 listesine girmişdir.Ayrıca birçok eleştirmen tarafından son 10 yılın en iyi aksiyon filmi seçilmiştir.

    kaynak

    izlediğim en güzel serilerden, bu film ise bana göre serinin en iyisi aksiyon sevenlerin mutlaka izlemesi gerekir ben hala yılda bir defa hafta sonumu bu seriye ayırıp izlerim 2012 yılında çekilen "The Bourne Legacy" türkçeye "Bourne'un Mirası" olarak çevrilen başrolünde ise jeremy renner' ın oynadığı filmden bahsetmiyorum hiç sevemedim ve üçlemeye göre vasat.