1. an itibari ile samsun'dan trabzon'a giden bir otobusteyim yanımda oturan abi 2 tane yeni araba almış. istediği yerde istediği şekilde bir ev düzebilirmiş,yolculuk iyiymiş ama o yorgunmuş, karşısındakinin iyi olmasına çok sevinmiş öğlen gibi erciş de olurmuş. sonrası kürtçeye girdi anlamadım zaten dikkat ettiyseniz bu konuşmalarla benim hiç alakam yok ama sağolsun abi öyle bağırıyor ki kulaklık bile engelleyemiyor. muavin gelip uyarınca da ona dikleniyor kimmiş o rahatsız olan göster bakalım diye. böyle tipleri görünce eğitimin ne kadar önemli olduğunu anlıyorum ama işte bu zihniyet eğitim alıp bir yerlere gelince imza attığı tek önerge tecavüzcü ile evlendirme önergesioluyor. nasıl düzelteceğiz biz dünyayı bilemiyorum.
  2. otobüste tek elle tutunmaya çalışıp diğer elde canta ile dolu kulağa sıkıştırılmış telefonla şöför amcanın frenine inat sohbetten eksik olmayan yüksek ihtimalle tutunamayanlardan olmaya aday kişi
  3. yeri pek farketmiyor aslında toplum içinde kesinlikle yapılmaması gerekiyor kimse kimsenin özelini bilmek zorunda değil sonuçta.