1. zenmate kullanılarak çözülebilen sorun. internetin bilinçli olarak yavaşlatıldığına da böylece emin oldum.
  bb
 2. ülkede yönetici vasfını taşıyamayanlara bile ulaşılamıyorken sosyal medyaya ulaşamamak garip değil.
 3. "herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir."

  anayasamızda böyle bir kısım var ve bu bence sosyal medyayı da kapsar.

  ama buna şöyle bir düzenleme getirmişler.

  "(değişik: 3.10.2001-4709/9 md.) bu hürriyetlerin kullanılması, millî güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği, cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, suçların önlenmesi, suçluların cezalandırılması, devlet sırrı olarak usulünce belirtilmiş bilgilerin açıklanmaması, başkalarının şöhret veya haklarının, özel ve aile hayatlarının yahut kanunun öngördüğü meslek sırlarının korunması veya yargılama görevinin gereğine uygun olarak yerine getirilmesi amaçlarıyla sınırlanabilir."

  herhalde buna dayanarak teknik kısmını bilemeyeceğim bir müdaheleyle facebook, twitter vs.yi girilemez hale getiriyorlar. ki bence ayıp ediyorlar.
 4. zenmate diosunda aga hotspot denedim giremedim pc de zenmate ise yariyor ama telefonda yaramiyor. saat 3 gibi you readse bile giremedim .twittera dunden beri giremiom. mobil icin android rootsuz program tavsiyesi varsa mesajda beklerim
  edit:mesajlar icin tesekur ederim. tapvpn kurdum 10 numara hizda calisiyor.tavsiyedir...
 5. internetiniz mi yavaşladı?

  twitter'a mı giremiyorsunuz?

  vpn kullanınca internet eski haline mi dönüyor?

  o zaman zahmet etmeyin, arayın bizi,

  size nerede bir facia olduğunu söyleyelim.

  0850 789 ,.,.,.,.
 6. muhteşem(!) bir devlet çözümüdür...
 7. play storeda çeşitli uygulamalar var vpn için, pcde de zen mate en ünlülerindendir zaten. bu gibi durumlarda bunlar sayesinde erişim hız sıkıntısından kurtulabilirsiniz. ben mesela telefonumda (hocam reklama girmiyor dimi?) snap vpn kullanıyorum. gayet de memnunum şu anda twitter erişiminde falan bir sıkıntı olmuyor. zen mate'in benim için en büyük sorunu nette takılırken you tube'tan şarkı dinlediğim için almanca falan reklamlar çıkması. wundebach diye giriyor birden biri korkuyorum.

  sonuç olarak. sosyal medyaya erişimi engellemek için bir bahanedir biraz da.
  jimi
 8. yardımlaşma ve haberleşmeyi artırmak dışında bazı şartlarda olması gerekendir.. nedir o şartlar..bilinçsizce sansürsüz fotoğraflar paylaşılıyor ve insanlar bu şekilde ikincil travmatizasyona maruz kalıyor , sosyal medyayı yaşı küçükler de kullanıyor ayrıca, haliyle kafası, kolu kopmuş vefat eden insanları alalen yayınlarken 2 kez düşünülmesi gerekiyor. ya da sadece terör değil bir yakınının herhangi bir yaralanma veya ölüm haberini sosyal medyadan alan bi ailenin yaşayacağı travmanın boyutu da farklı olacaktır. gözlemlediğim kadarıyla büyük bi çoğunluk küfür, ve nefret kusmaktan başka bi şey yapmıyor zaten twitter, face yerine bikaç saat haber kanalı ya da gazetelerin internet sitelerini takip etmek kimseye bi şey kaybettirmez. ertesi gün klavye aracılığıyla nefretlerimizi aktarmaya devam edebiliriz, pratikte bi icraatımız olmadığı için. bakanından, milletvekiline..sanatçısından yerel halkına kadar herkesin yaptığı bu.
 9. bir bakıma evet belki hata.

  ancak facebookta kişi listemdeki insanların bazı paylaşımlarını gördükçe ara ara iyi ki de bu dönemlerde erişilemiyor diye düşünmüyorum değil.

  sansürsüz şiddet içeren fotoğraflar paylaşılıyor. "bu fotoğrafları unutma bu hükümetin suçu" gibi ifadelerle. bence bu da eleştirdikleri insanlar gibi "ceset" üzerinden siyaset yapmak ya neyse...
  üstelik bu ordaki kurbanın da yakınlarının da haklarına, özgürlüğüne ve mahremiyetine saygısızlık ve hakaret bence.

  özellikle bu açıdan bazen erişimin engellenmesini açıkçası "bir gereklilik" olarak görüyorum. doğruya doğru.