1. daha önce bir yorumumda ufakça bahsetmiştim ama bu sorun giderek arttığı için sizi rahatlatmak için ayrıntılı açıklayacağım.
    örneği youtube üzerinden yapacağım ama bu durum bazen facebook, twitter gibi siteleri de etkiliyor.
    kendi internetinizle(*:türk telekomdan bahsedilmiştir, turkcell vb. hakkında net bilgim yok) sadece yurt dışında sunucuları olan youtube'a girmeye çalıştığınızda çoğu zaman türkiye'nin oluşturduğu yoğunluktan dolayı videolar yüklenmez hale gelir ve 240p izlemek durumunda kalırız. ancak vpn kullanmanız durumunda bu yoğunluğun yaşandığı dar boğazın çevresinden dolaşmış oluruz ve videoları 1440p ye kadar sorunsuz izleriz, artık durum sadece vpn ile olan bağlantınıza bağlıdır(*:vpn ile youtube arasındaki bağlantı o kadar hızlıdır ki sizi etkilemez). aynı şekilde bütün internetteki gezintinizi vpn ile yapmanız internetinizde gözle görülür bir hızlanma yaratacaktır.

    benim şahsi önerim en basit yoluyla ZenMate kullanmanız. zenmate'de ücretsiz olarak sunulan 4 konum var ve bunlardan almanya ile romanya oldukça hızlıdır ancak özellikle almanya'da bir çok youtube müzik videosu yasaktır bunu da göz önünde bulundurun. zenmate'e chrome, firefox, opera, windows, osx, ios ve android'den ulaşabilirsiniz.

    hem telefonumda, hem windows'da, hem de tarayıcımda kullanıyorum ve çok rahatım. türkiye'de internet diyince olmazsa olmaz ön koşul vpn'dir

    not: bu yorumu facebook gibi paylaşım sitelerinde paylaşarak başkalarının da rahat etmesini sağlayabilirsiniz.