1. aslında youreads sosyal medya hesapları diye bir başlık açıp orada yazacaktım ama baktım hazır başlık var altı boş bende doldurayım dedim.

  öncelikle sosyal medyanın ne kadar güçlü olduğunu bilmeyeniniz yoktur. gerek facebook, gerek twitter. reklam için en önemli mecralardan biridir kendileri.

  peki youreads ne kadar etkili kullanıyor bu sosyal medyayı? kullanmıyor. haftada bir paylaşım yapılıyor. bunlar da duyurular kitap yorumları.

  zaten yapılan paylaşımların şekilleri de yanlış. yapılan paylaşım link şeklinde paylaşılıyor. bu yanlış. bunu bir uludağ sözlük yapsa veya inci sözlük yapsa anlarım. çünkü adamların tıka ihtiyacı var. reklamdan para kazanmak istiyorlar. bizim böyle bir derdimiz yok. yani paylaşımları daha kullanıcı dostu ve daha sık yapmalıyız.

  gelelim nasıl yapacağımıza. basit aslında. yorumun ekran görüntüsü paylaşılır ve resimin açıklaması olarak yorumun linki verilir. yorumlar(resimler) sosyal medya içerisinde paylaşılır ve sözlük biraz daha popülerleşir. çünkü insanlar link yerine resimleri paylaşmayı daha çok sever. linklere tıklayıp makale-yorum gibi yazıları okumayı pek istemez. hazır önündekini okumayı daha çok sever.

  peki bu işi kim yapacak? herhangi biri yapabilir. illaki moderatör olmasına gerek yok. bu işlerden az buçuk anlayan herkes yapabilir. verilir küçük bi yetki sosyal medya da paylaşımlar yapılır. bu kadar basit.

  peki gelelim ne paylaşacağımıza. sadece kitap yorumları değil, yazarların elinden çıkmış herşey paylaşılır. bu bir müziğin yorumlanması da olur, elektronların çalışma prensibinin anlatımı da olur. siyaset gibi konular hariç herşey paylaşılabilir.

  son olarak paylaşılan ekran görüntülerinde yazarların nickleri görülürse yazar için daha da motive edici olur.